Urodziny Swamidżiego 17 listopada

„Ucieleśnienia Boskości,

Oby Bóg pobłogosławił nas w tym ludzkim życiu byśmy mogli wypowiadać imię Boskości.

Zaprawdę, okres naszego życia jest bardzo krótki. Co powinniśmy osiągnąć w tym krótkim czasie? Cokolwiek to jest, nie powinniśmy o tym zapominać. Czego potrzebujemy, aby osiągnąć nasze cele? Oddanie i cierpliwość są tym, czego potrzebujemy. Jakość naszego życia zależy od wielkości naszej cierpliwości. (…)

Poprzez łaskę Boga wszyscy powinniście osiągnąć wyższy stan. Aby zaprowadzić prawość w tym świecie, niektórym wielkim istotom przeznaczone jest się tu urodzić. W tym celu święci, mędrcy i awatarowie się rodzą – aby przywrócić oddanie w tym świecie, zatopić świat w oddaniu. Robią to, ponieważ jest tak wiele adharmy – nieprawości w tym świecie, a mniej dharmy. Kiedy żyją na tym świecie, tak naprawdę ich nie rozumiemy, ale kiedy ich już nie ma, myślimy o nich. (…)

Tak więc, uświadom sobie, że Twoje życie jest bardzo krótkie i w tym krótkim czasie powinieneś dowiedzieć się, co należy sobie uświadomić, co powinieneś wiedzieć, i co powinieneś osiągnąć. W czasie swojego życia powinieneś starać się zrozumieć te wielkie, duchowe istoty, ich ścieżki prawości i ich nauczanie.”

Fragment Satsangu na urodziny Swamidżiego 2002

Czasami bardzo trudno jest tłumaczyć hinduską filozofię, tak więc myślmy o niej w prosty sposób. Łatwo jest mówić na temat proroka Mahometa, jego przepowiedni i na temat Islamu. Również łatwym jest mówić na temat Pana Jezusa i Jego nauk zawartych w Biblii. W ten sam sposób łatwo jest mówić na temat Pana Buddy i Jego Dharmy, zawartej w naukach Dhammapady. Dlaczego tak jest? Ponieważ po przyjściu i nauczaniu Jezusa rozpoczęło się Chrześcijaństwo; po przyjściu Mahometa, zaczął się Islam a po przyjściu Buddy przyszedł Buddyzm. Jednakże w samym tylko Tamil Nadu dla przykładu, jest 63 świętych, którzy oddali siebie Panu Siwie. Mieli tak wiele wiary w Boskość w formie Siwy.

Jeden z nich został nawet przywiązany przez swoich wrogów do wielkiej skały i wrzucony do morza. Ale wypłynął na powierzchnię morza i zdryfował do brzegu. Ci sami wrogowie starali się go usmażyć w wapiennym piecu, ale wyszedł z tego żywy. Jest to typowy przykład tego, co było robione w całej historii przez tych, którzy są naprawdę przeciwni duchowości i którzy nie wierzą w Boga, w Ostateczną Moc. Jest to rodzaj rzeczy, które robią przeciw duchowym mistrzom, ale ci mistrzowie zawsze wychodzą cało z takich strasznych testów. Przez ostatnie 10 000 lat byli ci, którzy mieli wiarę i zaufanie w Boskość, oraz ci, którzy ich nie mieli. Zawsze działo się tak, że ci, którzy nie rozumieli Boskości i nie mieli wiary, próbowali zniszczyć tych, którzy ją mieli. To stało się z Jezusem Chrystusem – nie było potrzeby by skazać go na śmierć na krzyżu, ale ci, którzy nie mieli wiary w Boga chcieli go zabić w ten sposób. Te testy nie przydarzają się osobom, które mają przeciętne duchowe osiągnięcia – przydarzają się one tylko tym, którzy mają wielkie duchowe osiągnięcia, czyli oświeconym mistrzom, popularnym i potężnym świętym i awatarom. Ludzie zostawią przeciętnego świętego w spokoju, ale bardzo się boją tych z wielką duchową mocą i boskim wpływem.

Wszystkie te testy dla mistrzów mają miejsce, aby rozwinąć twoją dojrzałość. Dla nich nie znaczą one nic. To raczej przedstawienie dla nich. Niezależnie, czy jestem wewnątrz tego więzienia czy nie, dla mnie jest tak samo. W tym tygodniu mija już 8 lat od mojego uwięzienia. Zrozumcie i myślcie o tym – byłem tu przez całe 8 lat. Nigdy nie martwiłem się tym choćby jeden raz. Jestem szczęśliwy. Nawet ludzie w więzieniu pytają mnie, „jak to jest, że jesteś tak szczęśliwy? Jaki jest powód?” Jeśli będziesz kontrolował umysł i dojrzejesz, to zawsze będziesz zadowolony, niezależnie od okoliczności. Dlaczego się martwisz? Z powodu dzieci, męża, żony, chłopaka, dziewczyny, braku pracy, prawdopodobieństwa choroby. Czemu się martwisz tymi rzeczami? Nie mogę tego zrozumieć, ponieważ po zobaczeniu mnie nie powinieneś mieć żadnych zmartwień. Jakiekolwiek masz zmartwienia, zapisz je i wyślij do mnie. Zajmę się nimi. Nie oczekuj nawet odpowiedzi – twoim zadaniem jest tylko je zapisać i wysłać. Proszę, nie zapisuj 10 stron, ale opisz swoje problemy w około 4 zdaniach abym mógł się nimi łatwo zająć. Po tym nie będą one twoimi problemami, lecz moimi, ponieważ zajmę się nimi. Pomyśl, teraz te problemy nie są twoje. Jeśli oddałeś mi swoje problemy, to powinieneś mi je zostawić. Nie myśl, „Jak ja mam rozwiązać ten problem?” Zostaw je mnie i nie martw się nimi. Kiedy już oddasz swoje ciężary i zmartwienia mnie, nie powinieneś się nimi przejmować, ponieważ zdecydowanie zostaną rozwiązane. Ale jeśli po napisaniu swoich problemów i wysłaniu do mnie, nadal się nimi martwisz, wówczas ja ci je oddaję. Zostaw je ze mną i kiedy je wyślesz, nie zabieraj ich z powrotem. Nie myśl, że skoro jestem w więzieniu nie mogę nic z tym zrobić. Gdziekolwiek jestem, wykonam swoją pracę właściwie. Czasami ludzie mówią, „Swamidżi, proszę, przyjdź do mnie w moich snach.” Jeśli naprawdę chcesz żebym przyszedł w ten sposób, napisz do mnie albo myśl o mnie i poproś mnie i na pewno przyjdę. To nie jest dla mnie wielka praca. Czegokolwiek chcesz, bądź bardzo precyzyjny i wyrażaj się jasno, abym mógł zrozumieć, następnie zostaw to mnie a ja się tym zajmę. Nie martw się o wynik.

Nie przejmuj się śmiercią. Ja również przybrałem ludzką formę i pewnego dnia również umrę. Kiedy nasz czas tutaj się kończy, musimy odejść. Zaakceptuj, że kiedy nadejdzie twój czas, będziesz musiał odejść. Ale zanim to nastąpi, chcę zapytać cię jaki jest twój prawdziwy cel w życiu? Pomyśl o tym.

Więc, na moje urodziny, poprosiłem was abyście szczerze poddali wszystkie swoje problemy mnie, abym mógł je zawiązać w wielkim czarnym worku i następnie się z nimi uporać dla was. Więc wasze problemy teraz stały się moimi. Kiedy stoicie przede mną i kiedy jesteście tutaj, wasze twarze są czyste i szczęśliwe a wasze umysły są wolne, ale ja wiem, że kiedy będziecie gotowi by wrócić do domu zabierzecie wszystkie swoje zmartwienia ode mnie i pojedziecie z nimi do domu. Kiedy opuszczacie to miejsce, martwicie się niepotrzebnie.

Nie ma znaczenia, do kogo się modlicie – możecie się modlić do jakiegokolwiek mistrza, jakiegokolwiek bóstwa czy posążku. Niektórzy ludzie chodzą do kościoła, meczetu albo do świątyni. To jest kultura religijna, ale nie przynosi ona absolutnie żadnych korzyści, o ile nie modlisz się w określony sposób. Wypowiadanie modlitw tylko twoimi ustami i wykonywanie czynności twoim ciałem jest bez znaczenia. Prawdziwa modlitwa pochodzi z głębokiego wnętrza. Tak jak siadasz do medytacji i wchodzisz do środka, myśl o Boskości ze szczerym i mocnym uczuciem. Wówczas twoje modlitwy i wielbienie są wartościowe. To da Ci wielki spokój i boską energię. Nie jest łatwo się rozwinąć bez tej wewnętrznej intensywności.

Wciąż jest kilka Centrów Sri Premanandy które nie podejmują zbyt wielu działań. Czego od was oczekuję? Oczekuję, że uzyskacie spokój umysłu oraz, że pomożecie innym w uzyskaniu spokoju umysłu. Każdy ma problemy. Zawołajcie swoich bliskich, pobłogosławcie ich Lingamem i pomóżcie im poczuć spokój. Nie powinniśmy mówić, że należymy do konkretnej religii. Ludzie z jakiejkolwiek religii mogą uczestniczyć w waszych spotkaniach. Pozwólcie im się modlić w ich sposób i uzyskać boskie błogosławieństwa. To, jaką wyznajesz religię jest nie ważne. To, co jest naprawdę ważne to, czy masz śanti, spokój umysłu i czy żyjesz szczęśliwie. Powiedzcie ludziom, że Lingam pomaga usunąć ich problemy. To jest wasz prezent od Swamidżiego. Poprzez Lingam, mogę wyrzucić śmieci z waszego wnętrza, abyście znaleźli ścieżkę do prawdy i szczęścia. Boska moc dała mi wspaniały dar i używając go mogę zabrać wasze trudności i ciężary abyście żyli w szczęściu. Wyczyszczę wszystko to, czego nie chcecie, wszystko, co jest dla was ciężarem, abyście odnaleźli spokój. Dzięki tej wielkiej energii wewnątrz mnie, nawet milion ludzkich problemów może zostać rozwiązanych w jednym czasie. To jest Boska łaska i współczucie. Boskość używa tego ciała, jako pojazdu dla swojej siły i spsobu sposób by was pobłogosławić. Miejcie wiarę, oddanie i nie martwcie się. Chcę, abyście wszyscy byli szczęśliwi.

By dowiedzieć się jak napisać list do Swamidżiego, który zostanie położony na jego Samadhi, kliknij tutaj.

„Mam określoną ilość czasu tutaj i kiedyś będę musiał odejść w Samadhi. Pomimo to, dałem wam wszystkim obietnicę, że nawet, kiedy odejdę w Samadhi, będę kontynuował rozwiązywanie waszych codziennych problemów. Dlatego właśnie już wam powiedziałem, że jeśli przyjdziecie tutaj i będziecie się modlić w miejscu mojego Samadhi i myśleć o swoich problemach, wszystkie one zostaną rozwiązane. Nie ma co do tego wątpliwości. Gwarantuję to przez 2500 lat. To właśnie wam powiedziałem i tak właśnie się stanie.”

 

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved