Światowa Trasa dociera do Centrum Jedności Premanandy w Amelii i Rzymie

(Rosa)

Wdniu 17 listopada 2019 roku mieliśmy wielką przyjemność przyjmować delegatów z Aśramu Śri Premanandy podczas Światowej Trasy, która daje każdemu możliwość otrzymania błogosławieństwa potężnym Różowym Lingamem, danym przez Swamidżiego Premanandę specjalnie w tym celu.

Był to wielki dar od Swamidżiego, móc świętować otwarcie nowego Centrum Jedności Premanandy w Rzymie wraz z urodzinami naszego ukochanego Mistrza. To była piękna uroczystość również, dlatego, że delegatom towarzyszyli Międzynarodowi Koordynatorzy Centrów, Dhanalakshmi i Kasturirangan, oraz Jnanamani, Koordynator Centrum Śri Premanandy w Kolumbii, we Francji – wszyscy drodzy przyjaciele, którzy pomogli nam zorganizować uroczystości zarówno w Rzymie jak i w Amelii.

Po południu 17 listopada, po pięknej sesji bhadżanów, delegaci wykonali pada pudżę do paduk Swamidżiego, a następnie pobłogosławili nas Różowym Lingamem. Projekcja wideo dała nam możliwość podzielenia się naszymi doświadczeniami ze Swamidżim i poznania nowych projektów Aśramu i życia w nim.

Duchowy program w Rzymie

Następnego dnia, dzięki ładnej pogodzie, odwiedziliśmy centrum Rzymu, Panteon, Bazylikę Świętego Piotra i starożytną Trastevere. Zjedliśmy lunch w Międzynarodowym Domu Kobiet, a gdy zaczął padać deszcz, szybko wróciliśmy do Centrum Jedności Premanandy, a następnie wyjechaliśmy do Amelii.

Następnego ranka słońce znów się pojawiło i miło spędziliśmy czas, odwiedzając tereny w pobliżu Centrum Jedności Premanandy w Amelii. Po południu, po sesji bhadżanów, delegaci wykonali abiszekam do statuetki Mariamman zmaterializowanej przez Swamidżiego dla Centrum, a następnie odbyło się błogosławieństwo Różowym Lingamem, film o Swamidżim i satsang.

Bardzo poruszające jest przypomnienie powstania pierwszego Centrum Jedności Premanandy w Amelii w 2004 r. (Pisaliśmy o tym w Prema Ananda Vahini kilka lat temu), ponieważ w tym czasie miała miejsce seria cudów, które pokazały obecność, błogosławieństwa i łaskę naszego umiłowanego Mistrza.

Piękne tereny Centrum Jedności Premanandy w Amelii

Zawsze uważaliśmy, że naszą misją jest szerzenie nauk naszego Mistrza i rok temu zrozumieliśmy, że nadszedł czas, aby przekazać jego przesłanie większej liczbie duchowych poszukiwaczy. Odwiedzając Rzym bardzo często, zdaliśmy sobie sprawę, że ludzie tam żyją w materialistycznym i stresującym środowisku i uważamy, że konieczne jest przyniesienie światła i miłości Swamidżiego tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Możliwość sprzedaży naszego małego mieszkania w Rzymie, a jednocześnie znalezienie większego i odpowiedniego miejsca na nowe Centrum Jedności Premanandy wydawały się prawie niemożliwe, dlatego poprosiliśmy o pomoc Swamidżiego. Nie musieliśmy długo czekać; w ciągu tygodnia mogliśmy sprzedać stare mieszkanie w bardzo dobrej cenie, a jednocześnie znaleźliśmy i kupiliśmy większe, odpowiednie dla nowego Centrum Jedności Premanandy w Rzymie.

Musieliśmy zbudować nową łazienkę i zmienić wiele szczegółów, ale wszystko było gotowe na pierwszą uroczystość: Ganesia Czaturti. Tak, więc, dzięki błogosławieństwu Ganesi i Swamidżiego, otworzyliśmy nasz mały „Punkt Światła” w wiecznym mieście: ROMA-AMOR. [Roma to włoska nazwa Rzymu, a amor jest rdzeniem włoskiego słowa amore, miłość.]

Dzięki Swamidżi, niech twoje światło świeci zawsze na naszej drodze!

Jai Prema Shanti!

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved