Świętowanie Mahaśiwaratri 2021 w Centrum Jedności Premanandy, Amelia

Kilka miesięcy temu mieliśmy w Centrum Jedności duży pożar, który zniszczył ważną część starego gaju oliwnego. Na szczęście od razu przyjechali strażacy i zakres zniszczeń został ograniczony. Myśleliśmy wcześniej, że stracimy wiele stuletnich drzew, ale czujemy ulgę, kiedy widzimy nowe liście na prawie wszystkich drzewach, które się paliły. Straciliśmy jedynie dwa duże drzewa, ale zauważyliśmy już zielone pędy wyrastające od ich korzeni.

W zeszłym roku doświadczyliśmy tak dużego niedoboru wody, że po raz pierwszy od tysiąca lat źródło zupełnie wyschło! Modliliśmy się do Swamidżiego o pomoc i dzięki jego łasce teraz źródło ponownie daje dużo wody! Dziękujemy Swamidżi!

Na uroczystość Mahaśiwaratri zaprosiliśmy dwójkę przyjaciół, żeby zrobili z nami piękny abiszekam do Śiwalingamu podarowanego przez Swamidżiego i który stoi w małej świątyni blisko źródła wody. Po abiszekamie zaśpiewaliśmy Om Namah Śiwaja 108 razy. Później kontynuowaliśmy uroczystość w naszej świątyni, gdzie śpiewaliśmy bhadżany i kirtany, medytowaliśmy, otrzymaliśmy błogosławieństwa lingamem i przeczytaliśmy satsang. Była mocna energia i zarówno my jak i nasi przyjaciele czuliśmy obecność i błogosławieństwo Swamidżiego.

Dżej Prema Śanti!

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved