Swamidżi odpowiada na wasze pytania

Swamidżi, myślenie o Bogu w jakiejkolwiek formie, albo tylko jako pewnej idei, jest niezgodne z moim charakterem. Widzę Cię teraz stojącego przede mną w ludzkiej formie. Czy to wystarczy, bym myślał tylko o Tobie, mój duchowy mistrzu?

Swamidżi: Niektórzy ludzie zauważają, że trudno im myśleć o Boskości przedstawianej w pewnej formie, idei lub cechach. Pytają, czy wystarczającym jest myśleć tylko o swoim duchowym mistrzu, aby otrzymywać nauki lub energię, które pomogą im na ich duchowej ścieżce. Od momentu wejścia na duchową ścieżkę twój umysł i serce zaczynają się zmieniać i zwracają się w duchowym kierunku. Swami Premananda jest w pełni duchowy i dlatego dobrze jest mieć z nim bliski kontakt. Jednak nie mam tu na myśli fizycznego przebywania blisko mnie. Mówię o bliskim kontakcie wewnętrznym. O duchowym połączeniu.

Jedną z metod jest przebywanie w Aśramie przez pewien czas. Stworzyłem ten Aśram nie po to, aby wydawać książki, czy prowadzić sierociniec, ani dla żadnych innych działań. Stworzyłem ten Aśram, aby duchowi aspiranci mogli w nim przebywać i doświadczać Boskości. Nasyciłem to miejsce szczególnymi wibracjami. Jak możecie wchłaniać te wibracje? Po pierwsze, nie słuchajcie bzdur, które mówią ludzie. Każdy mówi w odmienny sposób. Niektórzy plotkują, inni opowiadają niepotrzebne rzeczy, a jeszcze inni zawsze krytykują. Nie słuchajcie tego. Nie przebyliście całej drogi do Aśramu, by tego słuchać! Udaj się do Pudża Holu, wykonuj jakąś służbę, jedz, pij i pozostawaj w swoim pokoju i myśl o mnie. Wpuść te wibracje do środka –do swojego wnętrza. Ja naładuję twoje baterie. Jeżeli będziesz zbyt dużo rozmawiał z innymi, wówczas twoje baterie zupełnie niepotrzebnie będą się rozładowywały. Nie zużywaj tu swoich baterii –jedynie je ładuj. Zaproś Premanandę do swojego serca. Jestem tutaj! Z łatwością mogę przyjść, więc zawołaj mnie! W jedną minutę mogę wejść do twojego serca, a wtedy twój umysł skieruje się bardziej ku duchowości. Zrób dla mnie miejsce w twym sercu, a ja zawsze będę w nim aktywny, doładowując baterię twej duszy.

Swamidżi, dlaczego u każdego pojawiają się problemy?

 Swamidżi: Każdy myśli na swój własny, indywidualny sposób. Mimo to wydaje się, że nikt nie rozumie, dlaczego przyszedł na ten świat. Dlaczego przyszedłeś na tę Ziemię? Ludzie zwyczajnie nie wiedzą. To jest dla nich tajemnicą. Dlaczego przyszedłeś dzisiaj się ze mną spotkać? Identyczne pytanie kieruję do każdego z was, ale odpowiedź na nie jest różna w każdym przypadku. Niektórzy mają materialne problemy, inni problemy rodzinne. Duchowa odpowiedź powinna brzmieć… chcę coś zrozumieć, doświadczyć czegoś, co ma duchową naturę. Ale nie, najpierw musicie rozwiązać swoje własne problemy.

Przebywam tutaj w więzieniu i jestem szczęśliwy. W ogóle nie jestem smutny. Dla mnie jest bez różnicy, czy jestem w środku, czy na zewnątrz. Wewnątrz, czy na zewnątrz, ja po prostu wykonuję swoją duchową praktykę. Jedyny problem jest taki, że wielbiciele nie zawsze mogą się ze mną spotykać. Wcześniej byłem dostępny przez 24 godziny na dobę, ale większość ludzi nie rozumiała wartości tego. Wielu ludzi przychodziło do mnie tylko po to, żeby rozmawiać o bzdurach i nonsensach. Teraz ludzie bardzo się martwią, że nie mogą ze mną tak dużo rozmawiać. Ale wy nie myślcie w ten sposób –możecie zadawać mi różnorodne pytania, a ja będę udzielał wam właściwych odpowiedzi na każde z nich. Jestem przygotowany na każdy rodzaj pytań, ale nie lubię odpowiadać na nie tylko po to, żeby was zadowolić. Pragnę mówić wam prawdę –to, co jest dla was dobre. Musicie być na to przygotowani i zaakceptować to. Zwiększajcie swoją wiarę i zaufanie, bądźcie gotowi przyjąć ode mnie to lekarstwo, bo uczyni was lepszymi!

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved