Swamidżi mówi o Guru Purnimie

Guru Purnima jest dniem,w którym pamiętamy o świętych, mędrcach, awatarach i duchowych mistrzach, którzy prowadzą nas na duchowej ścieżce, i którzy rodzili się na tej ziemi od czasu stworzenia świata.

Ten dzień jest raz na 365 dni. Tego dnia pomyślmy o tych wielkich duszach i w naszych umysłach śpiewajmy, “Gurur Brahma, Gurur Vishnu, Gurur Devor Maheshwaraha” i myślmy o Najwyższym, który jest Guru wszystkich Guru. Potem pomyślcie o duchowym mistrzu, którego przyjęliście jako swojego Guru i śpiewajcie jego lub jej imię dziewięć razy. To będzie równe otrzymaniu łaski waszego Guru na cały rok. Rankiem pośćcie i przerwijcie post po południu jedząc trochę wegetariańskiego jedzenia. Podczas Guru Poornimy praktykujcie jakieś sadhany, takie jak pozostawanie w milczeniu (mounam), słuchanie satsangów, śpiewanie duchowych pieśni i uczestniczenie w abhiszekamach lub medytację.W ten specjalny i święty dzień myślcie głęboko o swoim Guru, czytajcie trochę jego lub jej nauk i od tego czasu podążajcie za jedną z jego nauk przez resztę swojego życia.

Ten dzień jest tylko raz w roku. Chociaż możecie mieć dużo pracy i wiele obowiązków tego dnia, nie zapominajcie o jego wielkości. Jeśli docenicie to, że to jest jedyny, wspaniały dzień, w który możecie otrzymać łaskę Guru doskonale, wtedy definitywnie będziecie otrzymywać korzyści płynące z tej łaski przez 365 dni w roku.

Ponadto, zaakceptowanie duchowego mistrza jako waszego Guru może być waszym życzeniem, ale jeśli Guru również zaakceptuje was, to będzie to dla was wielki, dobry uśmiech losu. Guru Purnima jest dniem,w którym przypominamy sobie o tym szczęściu.

Z błogosławieństwami,

SWAMI PREMANANDA

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved