Satsang Swamiego na Nawaratri

Drogie Boskie Dusze

(…)

Wielu awatarów i sidhów urodziło się w tej świętej ziemi zwanej Indiami. Żyjąc na tej błogosławionej ziemi, postaraj się sprowadzić swój umysł do dobrego stanu. Masz ku temu dobrą sposobność. Jednakże, jeśli zachowujemy się egotycznie, z dumą, zazdrością, złością i kiedy nie okazujemy szacunku innym albo nie jesteśmy otwarci na innych oznacza to, że nie jesteśmy na dojrzałym poziomie. Możesz sprowadzić swój umysł do dojrzałego stanu, poprzez stanie się pokornym. Otrzymaj błogosławieństwa Boskiej Matki, Durgi, Lakszmi i Saraswati podczas tego Nawaratri i żyj ze spokojem i szczęściem, bez chorób, z silnym i stabilnym zdrowiem, z czystym umysłem, bez rywalizującej postawy i bez ego, zazdrości, dumy czy krytycznego umysłu.

Czy będziesz żyć setki lat? Nie. Widzisz, kiedy rozmawiamy, zawsze mówimy „nasi bliscy, nasi przyjaciele, nasi bracia czy siostry.” Tak naprawdę, to wszystko jest kłamstwem. Ten świat jest fałszywy. Jeśli nie masz pieniędzy, nikt się nie będzie tobą przejmował w tych czasach. Ten świat taki jest. Jeśli twoi rodzice mają pieniądze, ludzie będą ich szanować, ale jeśli nie będą majętni, ludzie nie będą ich szanować i myśleć o nich dobrze. Ten świat obraca się wokół złudzenia.

Urodziłeś się gdzieś i, prawdopodobnie, dorastałeś gdzieś indziej. Potem przyjechałeś tutaj. Po przyjechaniu do tego miejsca mówimy „To jest nasz Aśram, to jest nasz dom, to jest nasz pokój i to jest nasze, nasze, nasze!” Co jest nasze? Nawet ubrania, które nosimy nie należą do nas. Pomimo, że to wiemy, mówimy, że jest to nasze. Jeśli umrzesz jutro rano, co się stanie ze złotym naszyjnikiem, który nosisz? Ktoś zabierze go z twojego martwego ciała, ale ciągle mówimy „To jest nasz złoty naszyjnik.” Ten złoty naszyjnik będzie się z ciebie śmiał! Pomyśli „Kiedyś należałem do wielkich królów Indii i oni również mówili, że należę do nich! Teraz ty mnie nosisz i mówisz, że należę do ciebie. Nie wiesz, kto będzie mnie posiadał następnym razem, ale wciąż jesteś przywiązany do mnie.” Naszyjnik myśli w ten sposób i śmieje się z ciebie!

Czy możemy powiedzieć, że ta ziemia jest nasza? Czy wiesz, ilu królów władało tymi ziemiami? Ale ostatecznie, nie należą one do nich, więc co należy do kogo? Nic nie należy do czegokolwiek i kogokolwiek. Naszyjniki, które nosimy nie należą do nas. Ziemia nie należy do nas. Wszystko jest, dopóki nie umrzemy. Wielu świętych, sidhów, mędrców, władców ziemskich, milionerów i nawet awatarów i inkarnacji Boga urodziło się na tej ziemi. Oni również niczego nie posiadali!

Uczyć swój umysł czystym i nieskalanym. (…) Ja chcę was idealnie oczyścić, ale wy zawsze macie jakieś brudy na sobie. Każdego dnia kąpiecie się używając mydła i szamponu i perfumujecie swoje ciało, aby dobrze pachniało. Każdego dnia się myjecie, ale znowu się brudzicie. Czy możecie usunąć ten brud raz na zawsze? Nie. Czemu nie? Tak jest stworzone ciało. Jest tak uformowane, abyście zrozumiieli, że ciało jest tymczasowe i zbudowane z nieczystości. Jednakże, ja nie przyszedłem oczyszczać twojego ciała – zamiast tego proszę cię, abyś oczyścił swój umysł.

Wszyscy jesteście inteligentnymi ludźmi. Jest tak wiele wizji i myśli w waszych umysłach. Ja chcę sprowadzić wszystkie te myśli do jednego punktu. Proszę was o wyostrzenie swojej inteligencji. Chcę, żebyście dojrzeli z pomocą waszej inteligencji. Wasze umysły stają się uzależnione od myśli. Wasze umysły stają się uzależnione od światowego życia. Wasze umysły lubią piękno, ładne ubrania i status społeczny, ale nie ma końca takich rzeczy. Nie ma limitu historii, które umysł lubi słyszeć oraz kresu jego imaginacji. Nie ma granic dla waszych myśli i umysły ciągle falują. Musicie sprowadzić te falujące umysły do jednego punktu, aby się rozwijać.

(…)

Boskość w formie Matki, która zarządza tym całym światem pokazuje nam dobrą ścieżkę podczas Nawaratri. Wszystko dzieje się z Jej łaski. Nic nie jest robione przez ciebie samego. Wszystko dzieje się za sprawą Jej Łaski.

Łaska Guru również jest zawsze święta. Niezależnie, czy rozumiesz Guru, czy nie jest to duchowy mistrz. Twój umysł obwinia go lub robi sobie z niego żarty – możesz nawet deptać po swoim guru! Ale Guru zawsze będzie dla ciebie Guru, niezależnie od tego, co myślisz. Guru nigdy nie jest smutny z powodu krytycyzmu innych, sarkastycznych opowieści czy oskarżeń. Nawet, jeśli przejdziesz po nim, nie możesz go skrzywdzić, ponieważ Boska energia jest w nim. Tylko osoba posiadająca boską łaskę ma możliwość bycia niewrażliwym na te wszystkie rzeczy. Ten, kto prawdziwie żyje w łasce nigdy nie boi się plotek, oskarżeń albo nawet tych, którzy przyszli z nożami by go zabić. Dlaczego? Ponieważ nie boją się śmierci. Wiedzą, że wszystko dzieje się zgodnie z wolą Boga. Nawet, jeśli kończą w więzieniu, jest to życzenie Pana Siwy i Boskiej Matki. Jakiekolwiek problemy, choroby, smutki czy trudności napotykamy, powinniśmy pozostać spokojni i nie popadać w depresję czy zakłopotanie i nie powinniśmy płakać – powinniśmy myśleć, że to wszystko jest życzeniem Boga. To jest jeden z Boskich dramatów i wszystko dzieje się zgodnie z jego boską wolą. Nic się nie dzieje zgodnie z naszą wolą. Boskość kontroluje wszystko, co się nam przytrafia. Nie potrzeba wyjaśnień dla boskich poczynań. Czy musimy znać powody, dlaczego coś się dzieje?

Śmiej się i żyj. Bądź szczęśliwy a nie będziesz miał problemów, chorób i smutków. Jeśli posiadasz radość w swoim umyśle wszystko odejdzie. Jeśli twój umysł ma wiele problemów i smutków, wówczas będziesz dużo chorował. Bycie szczęśliwym to najwspanialsze lekarstwo, aby pozbyć się każdej choroby. Tak więc, śmiej się, żyj i bądź szczęśliwy. Nie przejmuj się, co inni mówią lub robią i bądź szczęśliwy. Nie zauważaj wad i niepowodzeń u innych. Nie próbuj poprawiać innych, zamiast tego postaraj się poprawić siebie samego. Ci, którzy zastosują się do tej rady, będą mieli dobre życie.

Stoję obok was, ale żaden z was nie może mnie zobaczyć. Czy możecie zobaczyć tą prawdę swoimi normalnymi oczami? Otwórzcie swoje oko mądrości i ujrzyjcie ją!

Jai Prema Shanti

Swami Premananda.

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved