Przygotowanie do MAHAŚIWARATRI

Tygodnie i dni poprzedzające Mahaśiwaratri to doskonały czas na praktykowanie oczyszczania ciała i umysłu, abyśmy mogli być bardziej otwarci na duchowe uniesienie – łaskę Pana Śiwy – tej nocy i dzięki temu głębiej jej doświadczyć.

Co możemy zrobić, jeśli chcemy poświęcić dodatkową uwagę oczyszczaniu umysłu i ciała w dniach poprzedzających Mahaśiwaratri?

Jeśli chodzi o oczyszczanie ciała, Swamidżi radzi, aby generalnie być wegetarianinem, unikać alkoholu, nie palić i nie oddawać się nadmiernie światowym przyjemnościom. Powinniśmy starać się kontrolować ciało, które z natury wierzy w przywiązania i fałsz, tak aby dostosowało się do tego, co rzeczywiste i duchowe.

Jeśli chodzi o oczyszczanie umysłu, Swamidżi dał wiele rad i sposobów na oczyszczenie naszych umysłów. Nie dzieje się to z dnia na dzień i jest to proces, który wymaga pewnego poświęcenia i wysiłku z naszej strony. Aby móc się oczyścić, musimy najpierw zrozumieć samych siebie. Musimy przyjrzeć się procesom zachodzącym w naszym umyśle i zrozumieć, dlaczego reaguje on lub podąża w takim kierunku, w jakim podąża. Po zdiagnozowaniu, co jest w nim nie tak, możemy powoli zapanować nad nim i skierować go we właściwym kierunku. Tak więc badając nasze myśli i emocje i delikatnie kierując je w pozytywnym, pełnym miłości, życzliwości, odwagi, pokory, przebaczenia, zaufania, oddania kierunku, jednocześnie odrzucając niepotrzebne, niechciane myśli, powoli nasz umysł stanie się silny, zdyscyplinowany, czysty i będzie wspierał nasz duchowy wzrost.   

W tych dniach miło jest również połączyć się z innymi duchowymi poszukiwaczami, którzy obchodzą Mahaśiwaratri, i wysyłać pozytywne, podnoszące na duchu wibracje do świata, prosząc, aby oni również zostali podniesieni na duchu i odnieśli korzyści z Mahaśiwaratri. Oto krótka medytacja miłości i dobroci, którą możemy wykonać pod koniec dnia, przed pójściem spać:

Usiądź wygodnie i delikatnie zamknij oczy.

Odpuść mentalnie wszystko, co wydarzyło się do tej pory.

Pamiętaj, że jesteś ucieleśnieniem duszy, która jest tutaj, aby doświadczać życia i wzrastać.

Pomyśl z czystą miłością o swojej ulubionej boskiej formie lub boskiej cesze, albo o swoim mistrzu duchowym.

Pomyśl życzliwie o tych, którzy żyją wokół ciebie, w twojej społeczności. Niech będą szczęśliwi i spokojni. Niech doznają duchowego rozwoju i skorzystają z energii wytworzonej podczas Mahaśiwaratri.

Pomyśl o obywatelach swojego kraju, życząc im wszystkiego dobrego. Niech będą szczęśliwi i spokojni. Niech doznają duchowego rozwoju i skorzystają z energii wytworzonej podczas nocy Mahaśiwaratri.

Pomyśl o wszystkich ludziach na świecie i życz im dobroci i czystej miłości. Niech będą szczęśliwi i spokojni. Niech doznają duchowego rozwoju i skorzystają z energii wytworzonej podczas Mahaśiwaratri.

Na koniec wyślij wszystkie swoje dobre myśli i miłość do wszechświata, do wszystkich istot, ludzkich i nieludzkich. Niech wszystkie istoty we wszechświecie doznają duchowego rozwoju i skorzystają z energii wytworzonej podczas Mahaśiwaratri.

Niech wszyscy osiągną wyzwolenie i ostateczne szczęście.

Jai Prema Shanti!

„Jeśli nie śpisz i siedzisz w medytacji lub z umysłem zaabsorbowanym w jakiś sposób w Panu Śiwie, w twoim ciele zadziała ogromna energia”.

– Swamidżi o Mahaśiwaratri

Życzymy wam wspaniałego Mahaśiwaratri!

Dołącz do naszej transmisji na żywo z Mahaśiwaratri na YouTube!

(Ten artykuł nie jest satsangiem prowadzonym przez Swamidżiego.)

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved