Praktyka Bhadżanów do Ammy

Poćwicz bhadżany

Możesz posłuchać bhadżanów i nauczyć się, jak je zaśpiewać. Słowa i ich znaczenie umieściliśmy poniżej razem z akordami do harmonium.

JAI JAI KALI MA

Bhadżan # 347 w śpiewniku Premanandy

Jai Jai Kali Ma

Zwycięstwo Ciemnej Matce Kali. Niszczycielce Smutków, Ona nosi naszyjnik z czaszek, które są naszymi ego. Bezgraniczna Matko, która czynisz nas nieustraszonymi i prowadzisz nas duchowo. Premanando, Ty jesteś Matką Kali!


 

O JAI MA AMMA SARASWATI

Bhadżan # 370 w śpiewniku Premanandy

O Jai Ma Amma Saraswati

O Matko Saraswati, oczarowujesz nas Swoimi boskimi melodiami granymi na winie. O Matko Saraswati, małżonko Brahmy, jesteś Wielką Energią Miłości.


 

JAI BHAVANI JAI

Bhadżan # 340 w śpiewniku Premanandy

Jai Bhavani Bhajan

Chwała Boskiej Matce we wszystkich Jej aspektach. Jako Uma i Bogini Sita, pogodne małżonki Śiwy i Ramy, uszczęśliwia nas. Jako Radha i Rukmini, ukochane Kriszny, jest zachwycającą Boginią usuwającą ciemność poprzez ogień. Jest nieskazitelną Matką Saraswati, Boginią Muzyki i Dźwięku grającą na winie. Jest ucieleśnieniem wewnętrznego dźwięku. Jej formą jest Absolut. Jest również Matką Lakszmi przynoszącą wybawienie. Chwała Jej!

Jest Matką Kali noszącą girlandę czaszek, reprezentujących nasze ego. Jako Gauri jest promieniem światła, oczarowuje nas. Jest piękną małżonką Śiwy Śankary i obdarowuje wewnętrzną szczęśliwością. Jest Karumari, Matką Współczucia noszącą trójząb. Jest wielbiona jako Kali w świątyni Wekkali.

Jest OM. Jest Matką Kamakszi, Matką o kochających oczach, Minakszi z długimi i pięknymi oczami o kształcie ryby i Wiszalakszi z ogromnymi oczami, rezydującą w świątyni Kaśi.

Jest wiecznie młodą panną Kanjakumari. Jest Mariammą wielbioną w Matale i wylewającą błogosławieństwa na nas niczym deszcz pereł. Chwała i zwycięstwo dla Niej! Jest wszechwładną Boginią Trzech Światów, najwyższą Boginią ze wszystkich. Jest Matką Kali, Matką Durgą, jest pełna światła. Jest Cesarzową Całego Wszechświata. Jest miłującą, czułą, niewinną Boginią, która sprawia, że każdy staje się elokwentny. Jest nieskazitelną, lotosową Matką. Matką z Samajapuram. Chwała i zwycięstwo dla Niej!


 

ATTALE NI AMMA

Bhadżan # 314 w śpiewniku Premanandy

atalai

Matko, Ty jesteś Boskością, która nas ochrania. Twoja postać zawiera Śiwę i Śakti. Tyś Pierwotną Energią, Ammą, naszą własną Matką.


 

DURGE JAYA JAGAN MA

Bhadżan # 325 w śpiewniku Premanandy

Durge jai jai ma

Zwycięstwo, zwycięstwo Matce Durdze! Matko, Oceanie Współczucia. Matko Kali, ozdobiona naszyjnikiem ludzkich czaszek, które reprezentują śmierć ego. Powodująca rozwój świata. Zwycięstwo Boskiej Matce Wszechświata.

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved