Posiadanie guru, prawdziwego guru, takiego jak Swamidżi …

Zaledwie w kilku słowach wielbiciele z różnych krajów i środowisk dzielą się tym, co znaczy dla  nich to, że mają w swoim życiu duchowego mistrza takiego jak Swamidżi.

Posiadanie guru, prawdziwego guru, takiego jak Swamidżi …

… sprawiło, że Bóg i duchowość jest bardziej zrozumiałą rzeczywistością empiryczną we wszystkich aspektach mojego życia.

…dało mi możliwość nauczenia się czegoś, czego pewnie nie nauczyłbym się w żaden inny sposób: być najlepszą osobą jaką tylko mogę być.

… nie czuję się samotny, ponieważ guru jest zawsze ze mną i zawsze będzie się mną opiekować.

…odkryłem jasnoświecącą pochodnię przed sobą. W końcu rozumiem dlaczego się urodziłem na tej Ziemi, jak powinienem żyć w tym ulotnym świecie pełnym pułapek i pokus, jak uwolnić moją duszę i odnaleźć wieczne szczęście.

…czuję, że jestem najszczęśliwszą i najbogatszą istotą ludzką i że mam wszystko, czego mógłbym tylko potrzebować w życiu.

…odkryłem, że jest ścieżka duchowa, na której wszyscy mogą praktykować i rozwijać się w kierunku Boga. Wszystko, co wydawało mi się niejasne ma teraz więcej sensu. Swamidżi całkowicie mnie zmienił.

… a podążanie za jego naukami daje mi spokój umysłu, wypełnia moje serce miłością

i sprawia, że czuję prawdziwe szczęście.

… jest najwspanialszym darem jaki otrzymałem od Boga, ponieważ z jego przewodnictwem, błogosławieństwem i łaską jestem pewien, że osiągnę najwyższy duchowy poziom.

… nie bałem się, kiedy prawie doświadczyłem śmierci, ponieważ czułem, że mój guru się mną opiekuje.

… nauczył mnie jaka jest różnica między światem materialnym, a światem duchowym. Pokazuje mi ścieżkę, żeby zobaczyć dobre cechy u innych badając samego siebie i cały czas zmieniając się na lepsze.

… sprawia, że z każdym dniem jestem silniejszy i bardziej pewny siebie.Nic nie jest już straszne.

… sprawia, że czuję,że miłość jest najpiękniejszą i najbardziej podstawową rzeczą na tym świecie. Dzięki temu zdałem sobie sprawę, że powinienem rozwijać miłość do wszystkich ludzi i istot. Łatwo jest kochać w pomyślnych okolicznościach, ale już nie tak łatwo w przeciwnych. Życie Swamidżiego jest idealnym przykładem takiej bezwarunkowej miłości wobec wszystkich, bez względu na to czy robią dobrze czy źle. Pomimo tego, że mam długą drogę do przebycia, on jest inspiracją i pomaga mi osiągnąć ten stan.

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved