Oddanie do Boga

 

Myślimy o Boskim imieniu z oddaniem. To rzadka okazja czcić Boga w tym życiu. Nie każdy dostanie taką okazję jak ta. To wspaniała okazja, aby spędzić życie będąc zatopionym w myślach o Bogu i śpiewając jego imię. Nie otrzymasz takiej okazji łatwo. Łatwo możesz zarobić pieniądze, zdobyć renomę, sławę, pozycję, dobrobyt i przyjemności. Oh Boże, czy mogę zapomnieć siebie i wyłącznie myśleć o Tobie? Życie zawsze będzie miało problemy i trudności, ale niezależnie, jakie problemy mam, nie zatrzymają mnie one przed myśleniem o Twej pełnej błogości formie.

Tylko osoba, która spróbowała cukierka albo miodu, będzie wiedziała, jak on smakuje. Podobnie, tylko ten, który uświadomił sobie Boga będzie znał Jego wspaniałość. Jest miliony ludzi na tym świecie, którzy nie zrozumieli Boga. Ludzkie myśli zatrzymują się na innych rzeczach. Mają oni niezliczoną ilość myśli w swoich umysłach. Myślą o wielu różnych rzeczach. Tylko ten, kto jest całym sercem, prawdziwie i szczerze oddany Bogu i kto trzyma się go mocno otrzyma jego łaskę. Umysł jest jak małpa. To jest rzeczywiście prawda. Nasz umysł jest łatwo zmienny, popadnie w zakłopotanie, będzie czuł smutek, depresje, gniew i irytację. Ma wiele takich tendencji. Umysł jest zaangażowany w to wszystko, ale my chcemy poddać się u twych lotosowych stóp, Boże, i otrzymać twą łaskę. Kiedy będziemy mieli szansę, aby otrzymać twą łaskę? Czy będziemy mieli prawdziwą szansę w tym życiu, oh Boże? Jest tak wiele kast, wyznań, religii i społeczności w tym kraju (Indie). Każda religia i społeczność ma swojego własnego Boga. Ten Bóg jest wdrukowany wewnątrz mnie. Nie wychwalamy Boga ani nie czcimy go i żyjemy na tym świecie w ten sposób. Ludzkie istoty mogą żyć w jakikolwiek sposób chcą. Tak wiele religii mówi, że człowiek powinien żyć w określony sposób. Jednakże, jeśli możesz myśleć o Bogu w tym życiu i otrzymać jego łaskę, wówczas wszystkie twoje niedoskonałości zostaną rozwiązane.

Kiedy dziecko jest głodne, on lub ona będzie płakać, aby ktoś je nakarmił i zaspokoił ich głód. Kiedy chce się nam pić, napijemy się wody, by zaspokoić nasze pragnienie. Kiedy jesteśmy naprawdę zmęczeni, zaśniemy gdziekolwiek jesteśmy. Kiedy senność cię pokonuje, nie potrzebujesz łóżka czy materaca, możesz spać nawet siedząc czy stojąc. Jeśli ktoś prawdziwie potrzebuje snu, będzie spał gdziekolwiek, nawet leżąc w błocie. Nie będzie potrzebował komfortów. Jeśli jesteś naprawdę głodny nie będziesz przejmował się smakiem jedzenia, jeśli jesteś naprawdę spragniony, każdy napój zaspokoi twoje pragnienie, ponieważ będziesz przytłoczony przez potrzebę picia, jedzenia czy spania. Oh Boże, czy zatem nie powinniśmy mieć takiego duchowego przywiązania do myślenia o Tobie? Jeśli umierasz z głodu, pozbawiony snu czy bardzo spragniony nie będziesz w stanie klarownie myśleć. Twoja potrzeba jedzenia, spania albo picia pokona cię bez twojej świadomości.

Oh Boże, nie proszę Cię o edukację, pieniądze, dobrą pracę czy pozycję. Nie proszę Cię, byś dał mi spokój umysłu, dobrobyt czy przyjemność. Chcę tylko, byś obdarzył mnie łaską, abym mógł myśleć o tobie zawsze. Jaką ascezę odbyłem w moim poprzednim życiu, aby cię zrozumieć, uświadomić sobie, że jesteś wewnątrz mnie, aby zrozumieć twe współczucie? Musisz mieć dar, aby to zrozumieć. Święci, mędrcy, sidhowie i awatarzy rodzili się na tej ziemi i nadal żyją. Gdzie są? Nie możemy ich zobaczyć. Nie możemy ich pochwycić naszym ograniczonym umysłem. W ten sposób żyjemy. To, co chciałem wam powiedzieć, to, że wszyscy macie prawdomówne, czyste umysły. Czego potrzebujecie, aby to zrozumieć? To poprzez oddanie możecie odnaleźć ten czysty umysł. Nie ma innej drogi. Czego od was wszystkich oczekuję? Nie oczekuje rzeczy materialnych czy pieniędzy od was. Wszystko, o co was proszę, to abyście mieli wiarę w Boga, abyście śpiewali Boskie imiona i myśleli o jego boskiej łasce. Czego więcej powinienem od was oczekiwać? Czego więcej mógłbym od was potrzebować? Jeśli Bóg byłby wdrukowany w wasze myśli, skutki waszych błędnych zachowań, wasze problemy i trudności zniknęłyby bez waszej wiedzy. Właściwie to oczekuję od was jednej rzeczy, – że powiecie mi o swoich problemach i trudnościach i ja ich wysłucham i je rozwiążę dla was. Czy to ja rozwiązuję problemy? Nie, to Boska Matka. Jeśli możesz myśleć o Boskości i śpiewać boskie imiona cały czas, wówczas nie ma na świecie nic innego, czego potrzebujesz. Nasza starszyzna czciła Boskość i teraz mamy okazję zrozumieć, czcić i osiągnąć tą wielką moc. Kiedy to zrobimy, będziemy mieli wewnętrzne zrozumienie i samourzeczywistnienie się obudzi. Kiedy ciemność w tobie znika, twoje problemy i trudności też znikają. Oh Boże, obyś chronił wszystkich. Wszyscy powinni otrzymać twą łaskę. Wszyscy powinni mieć spokój. Proszę cię, abyś dał to wszystko każdemu i proszę, aby ludzka wiara w ciebie rosła każdego dnia. Z twoją łaską, ludzkie istoty muszą uświadomić sobie Boskość.

Jai Prema Shanti!

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved