Obchody Mahaśiwaratri w Centrum Śri Premanandy w Gers, we Francji

Byliśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy obchodzić święto Mahaśiwaratri w naszym dopiero, co utworzonym Centrum w Gers i jednocześnie był to nasz pierwszy publiczny rytuał od czasu, gdy przenieśliśmy się tutaj z Paryża, w połowie grudnia 2020 roku.

Rozpoczęliśmy metta medytacją po to, aby uspokoić nasze umysły i by zwrócić się do wnętrza, a następnie wykonaliśmy astotrę do Swamidżiego. W dalszej kolejności uhonorowaliśmy Śiwę abiszekamem lingamu i każdy otrzymał błogosławieństwo lingamem. Spędziliśmy również miło czas na śpiewaniu bhadżanów oraz wymienialiśmy się naszymi myślami na temat przeczytanych wcześniej satsangów.

Obecna sytuacja z covidem sprawiła, że wiele rzeczy się zmieniło, włączając w to ograniczenia kontaktów społecznych, w dodatku mało, co tutaj na Zachodzie wspiera celebrowanie Mahaśiwaratri, dlatego byliśmy bardzo wdzięczni Aśramowi za zorganizowanie tego transmitowanego na żywo programu, który pomimo dzielącego nas dystansu połączył nas wszystkich w tym ważnym dla nas czasie.

A teraz, już po zakończeniu obchodów Mahaśiwaratri odczuwamy w tej naszej nowej świątyni duchową energię, która jest ekstremalnie słodka, ale jednocześnie bardzo potężna!

Om Namah Śiwaja!

Dżej Prema Śanti!

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved