Aszram

Ashram street

Aszramowa ulica

Czym jest Aszram?

„Aszram to miejsce, w którym ludzie uczą się duchowości. Duchowa edukacja to umiejętność znalezienia radości w sobie i pozostawania szczęśliwym w każdej sytuacji. To znalezienie celu swojego istnienia i umiejętność zjednoczenia się z wyższą Jaźnią. Aby to osiągnąć, musicie nabrać pewnych nawyków, kultury, nauczyć się szczególnego sposobu na życie, wykonywać służbę oraz być pokornymi. Potrzeba wiele cierpliwości, aby się tego nauczyć i otrzymać łaskę Guru. Dlatego warto przestrzegać kilku duchowych zasad. Aspirant nie może uczynić postępu na duchowej ścieżce, jeśli nie wie, jakie są najbardziej podstawowe codzienne obowiązki. Niech ta duchowa edukacja będzie waszym wewnętrznym światłem i niech w was świeci.” Swami Premananda

W 1985 roku Swamidżi rozpoczął budowę Aszramu Sri Premanandy – miejsca, w którym mógłby kierować praktykami duchowymi swoich wielbicieli i gdzie odbywałaby się służba charytatywna. W 1989 roku Aszram został oficjalnie otwarty. Ponieważ przez ponad 25 lat Swamidżi przechadzał się po tym mierzącym sześćset akrów terenie, uczynił to miejsce świętym.

Sri Premeshwar Temple - Shiva Lingam

Świątynia Sri Premeśwarar – Śiwa Lingam – Mahasamadhi Swamidżiego

Sercem Aszramu jest prosta, piękna i pełna spokoju Świątynia Sri Premeśwarar. Swamidżi zaprojektował ją zanim osiągnął Samadhi. 21 lutego 2011 roku Swami opuścił swoje ciało, a Jego święte szczątki zostały pochowane pod lingamem znajdującym się w na pięknym ołtarzu Samadhi w głównej części Świątyni. Codziennie rano do lingamu Sri Premeśwarar wykonywany jest abiszekam, a każdego wieczoru – pudża. Również codziennie wieczorem przed piękną statuetką Swamiego, znajdującą się na ołtarzu na prawo od lingamu, wykonywane są pieśni oddania. W świątyni swoje ołtarze mają także inne bóstwa, do których regularnie wykonywane są pudże.

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved