Służba

Swami Premananda serving rice

Swamidżi rozdający prasadam

„Udzielanie pomocy innym bez myślenia o sobie to doskonała praktyka duchowa. Musicie jednak wiedzieć, jak wykonywać służbę we właściwy sposób. Jeśli w tym świecie macie rodziny, albo żyjecie samotnie
i pracujecie, możecie poczuć, że powinniście wspierać finansowo instytucje charytatywne lub duchowe. To jest jeden ze sposobów na wykonywanie służby. To powszechna praktyka w wielu religiach i pośród ludzi zaangażowanych w duchowość.

Group-service-(3)

The Premananda Youth giving service

Inni mogą poświęcić swój czas wolny na pomoc potrzebującym, chorym lub starszym osobom. Niezależnie od sytuacji życiowej, warto wykonywać sewę, czyli bezinteresowną służbę, aby pomóc innym. Szczególnie jeśli jesteście w Aszramie lub jeśli aktywnie uczestniczycie w życiu Centrum. Nie ma lepszego sposobu na wykorzystanie swojego czasu niż bezinteresowna praca. Jeśli ciężko pracujecie, ale przy tym stale się uśmiechacie i nie narzekacie, jesteście niezwykłym duchowym przykładem dla innych. O wiele skuteczniejszym niż, gdybyście tylko mówili im, co powinni robić na ścieżce duchowej. Dlatego zawsze zachęcam uczniów
i wielbicieli mieszkających w Aszramie, aby pracowali. Możecie modlić się do Boga, ale wasza ciężka praca jest tak samo wielkim darem dla Boga, jak szczere modlitwy.

Jeśli należycie do duchowej grupy lub Centrum, nie gadajcie za dużo tylko działajcie! Zawsze radzę wam, abyście motywowali ciało do działania, ale utrzymywali umysł w spokoju. Jeśli utrzymujecie umysł w bezruchu, napełniając go myślami o Boskości, a za pomocą ciała wykonujecie pracę na cześć Boga, wyświadczacie sobie ogromną przysługę.”

Swami Premananda

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved