Prema Dhyanam

Czym jest Prema Dhyanam?

„Obecnie ludzkie istoty zaczynają patrzeć na swoje życia w głębszy sposób. Wiele osób doświadcza depresyjnych stanów umysłu. Ludzie zaczynają uświadamiać sobie, że ich umysły wypełniają zbędne myśli i oczekiwania. Dostrzegają, że ich umysły skaczą z jednej rzeczy na drugą i że są wypełnione bezwartościowymi, światowymi pragnieniami. Uświadamiają sobie, że ich ciało jest nietrwałe i że będzie doświadczać chorób i rozkładu. Obecnie ludzie stają się nieco bardziej dojrzali, obserwują i bardziej rozumieją naturę życia. Znając i rozumiejąc ludzką naturę, z jej cierpieniem, nadziejami i lękami, Śiwa nauczył ludzi tej pierwszej medytacji bardzo dawno temu. Pierwszą lekcją medytacji, którą przekazał światu Pan Śiwa, było Prema Dhyanam. Ona skieruje cię na drogę do trwałego spokoju umysłu, stanu wolności od wszelkich przeszkód, smutków, gniewu i zmartwień. Każdemu doradzam, aby skorzystał z tej szansy i nauczył się techniki medytacji Prema Dhyanam, tak by mógł doświadczać trwałego szczęścia…

Szczerze podążając tą ścieżką i praktykując techniki nauczane podczas kursu Prema Dhyanam, wielu ludzi osiągnęło wyższy poziom świadomości”.

Swami Premananda

Kursy Prema Dhyanam

Ten unikalny program, w przejrzysty i usystematyzowany sposób przekazany nam przez Swamidżiego, skieruje cię wprost na ścieżkę medytacji. Uczestnicy otrzymają specjalną, indywidualną inicjację w medytację, potężną mantrę oraz instrukcję do medytacji daną nam przez Swamiego Premanandę. Praktykujemy również proste techniki kontroli oddechu (pranajamy) i łagodną poranną jogę. Wieczorami śpiewamy pieśni oddania (kirtany), które pomagają nam skontaktować się z Boskością w naszym wnętrzu. Przewodnictwo Swamidżiego i Jego błogosławieństwa będą z nami podczas całego tego odosobnienia.

Dbamy o wszystkie wasze niezbędne potrzeby, tak abyście mogli skoncentrować się na własnym duchowym procesie.

Dostępne są zarówno stacjonarne, jak i dwudniowe lub trzydniowe wyjazdowe programy, które odbywają się w duchowych ośrodkach, prywatnych domach oraz Centrach Sri Premanandy w różnych krajach. Po ukończeniu kursu pierwszego stopnia możecie wziąć udział w kolejnych kursach Prema Dhyanam, na których będzie mogli pogłębić swoją praktykę. (Skontaktuj się z nami, aby otrzymać tegoroczny grafik spotkań lub by uzyskać wskazówki, w jaki sposób zorganizować kurs Prema Dhyanam).

Co mówią o kursie Prema Dhyanam jego uczestnicy:

  1. Wcześniej moje życie było wywrócone do góry nogami. Po tych kursach oraz praktykach wykonywanych w domu zacząłem zauważać, że łatwiej pozwalam sobie to wszystko odpuszczać. Wcześniej byłem bardzo agresywny w stosunku do moich współpracowników, ale to zaczęło się stopniowo zmieniać. Zacząłem również zadawać sobie wiele pytań odnośnie mojego życia i otrzymywałem pozytywne, wewnętrzne wskazówki dotyczące mojej przyszłości. Od kiedy zacząłem regularnie medytować wg metody Swamidżiego, stałem się zrelaksowany i bardziej wypoczęty.
  2. Z pewnością potrafię łatwiej akceptować sytuacje, które do mnie przychodzą. Uczyniłam uczucie spokoju i odpuszczania podstawą mojego życia. Moje pragnienie osiągnięcia wyższej świadomości wzrastało wraz z niewielkimi, regularnymi doświadczeniami pojawiającymi się podczas mojej praktyki. Mam więcej cierpliwości w stosunku do ludzi i lepiej kontroluję swoje myśli. Nie jestem już taka poważna. Życie stało się łatwiejsze.
  3. Moje serce stało się bardziej miękkie. Jestem coraz mniej surowa wobec innych. Definitywnie zachodzi we mnie duża przemiana.
  4. Łatwiej potrafię uciszyć i utrzymywać w spokoju mój umysł. Trudno mi to opisać… ale czuję w sobie więcej prostoty i dumę z tego, że jestem ludzką istotą, zamiast wcześniejszych depresyjnych stanów umysłu.
  5. Czuję, że moje codzienne życie jest łatwiejsze i zwiększyły się moje umiejętności organizacyjne. Jestem aktywniejsza, ponieważ wcześniej wstaję. Czuję się szczęśliwsza i mam lżejsze podejście do samej siebie. Czuję, że mój umysł zmienił się i wszedł na wyższy poziom. Nie jestem zaabsorbowana materialnymi sprawami. Czuję, że „moje baterie są bardziej naładowane”, mam więcej zaufania, w tym zaufania do samej siebie. Czasami mam trudności z utrzymaniem dyscypliny w porannym praktykowaniu, ponieważ czuję się bardzo senna.
  6. Wierzę, że teraz żyję bardziej świadomie, jestem bardziej wyciszona i zrelaksowana. Lepiej radzę sobie z różnymi sytuacjami i odczuwam, że zmniejszył się wpływ ego na mnie. Bardzo się cieszę, że jestem teraz o wiele bardziej współczującą osobą.
  7. Od czasu, gdy zacząłem praktykować, podchodzę do wszystkiego w moim życiu bardziej świadomie i czuję, że wzrosła moja zdolność poddania. Wydaje mi się, że łatwiej kontaktuję się z boską częścią siebie i wzrosła moja zdolność koncentracji. Mam o wiele więcej spokoju w sobie. Czuję, że ta inicjacja była punktem zwrotnym, który wywołał dużą zmianę w moim życiu.
  1. Czuję się bezpieczniej w życiu i mam o wiele więcej wewnętrznego spokoju. Mam lepszy wewnętrzny kontakt ze Swamidżim.

 

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved