Medytacja

MEDITATION
CZYM JEST MEDYTACJA?

Medytacja jest praktyką, która uświadamia ci twoją prawdziwą Jaźń – tą, którą już jesteś. Jest to podróż, którą każdy przebywa sam i dzięki której doświadczasz Boskości w sobie. Gdy medytujesz, będziesz żył naprawdę. Medytacja to nie jest tylko praktyka – to rzeczywistość. Znajduje się ona w tobie i czeka, aż ją odkryjesz. Każdego dnia przez krótki czas zaglądaj w głąb siebie do swojego centrum spokoju. Zagłębiając się w tym bezruchu, dotykamy prawdy i czegoś, co jest w nas bardzo prawdziwe… Gdy znajdujemy siebie, doświadczamy spokoju. Uczymy się tego chwila po chwili, akceptujemy rzeczy takimi, jakie są.

Wiele osób chciałoby medytować, ale nie wiedzą jak. Ludzie szukają w medytacji różnych rzeczy. Niektórzy pragną spokoju, inni chcą poprawić swoją koncentrację, jeszcze inni uwolnić się od chorób. Niektórzy ludzie pragną duchowej iluminacji, oświecenia. Powstrzymanie umysłu przed rozpraszaniem energii w różnych kierunkach ma wiele korzyści. Energię zgromadzoną podczas medytacji możesz wykorzystać do różnych celów w życiu. Jest to energia wielozadaniowa.

Obecnie wiele osób – niezależnie od swoich pragnień – mówi, że nie ma czasu na szukanie spokoju umysłu lub poznanie Prawdy ukrytej w swoim wnętrzu. Ludzie chcą, aby ich pragnienia spełniały się od razu. Mówią, że nie mają czasu, są zestresowani, czują się przygnębieni albo że ich umysły są zbyt zajęte lub pobudzone… Ale to właśnie te osoby najbardziej skorzystałyby na medytacji. Medytacja to najlepszy sposób, aby uwolnić się od niepokoju, bólu czy cierpienia. Medytacja jest doskonałym lekiem na wiele dolegliwości. Jest naturalnym sposobem leczenia, który zwalcza wiele chorób fizycznych i mentalnych, pomaga ci myśleć w bardziej wydajny sposób i wieść szczęśliwe życie. Praktykowanie medytacji sprawi, że naprawdę zrozumiesz życie i odkryjesz jego prawdziwą wartość.

Na wyższym poziomie medytacja otwiera przed tobą bramę do wyższej świadomości. Gdy trwasz w bezruchu i podążasz głęboko do własnego wnętrza, możesz doświadczyć tego niezwykłego stanu czystej świadomości własnego istnienia.

Każdy może praktykować medytację. Nie jest ona sprzeczna z wierzeniami religijnymi, ale prowadzi do głębszego zrozumienia religii i jej nauk. Moje przesłanie jest proste, a sztuka medytacji jest bardzo przystępna. Jestem bardzo praktyczną osobą, a medytacja to bardzo przydatny temat.

Słowa nie wystarczają do opisania doświadczenia medytacji, gdyż znajduje się ono poza umysłem, nazwą czy formą. Najlepiej samemu praktykować i doświadczyć.

>> Swamidżi przekazał technikę medytacji, którą nazwał Prema Dhyanam.

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved