Praktyki Duchowe

Sadhany – Praktyki Duchowe

Swamidżi nauczał różnych sadhan (praktyk duchowych), aby pomoc nam rozwinąć się na duchowej ścieżce. Pomagał również wszystkim tym, którzy przychodzili do niego, aby rozwijać cechy takie jak cierpliwość, miłość, uprzejmość, oddanie i postawę służenia. Poprzez praktykowanie tych sadhan możemy zbliżyć się do Swamidżiego lub wewnętrznej Jaźni i odczuć jak jego duchowa miłość i prowadzenie działają w naszym życiu.


Group-service-(3) Służba

Bezinteresowna praca dla innych. Bezinteresowne służenie usuwa nasz egoizm i zachęca nas do dbania o potrzeby i problemy innych ze współczuciem.

Więcej


 SATSANGSatsang/duchowa dyskusja

Satsang oznacza, ‘bycie razem w prawdzie’. Przebywanie razem z innymi i rozmawianie o Boskości, oddaniu, służbie i dzielenie się doświadczeniami.

Więcej


MEDITATION-2
Medytacja

Swamidżi często polecał krótką codzienną praktykę medytacji duchowym poszukiwaczom. Kursy medytacji Prema Dhyanam są organizowane regularnie w rożnych krajach przez cały rok.

Więcej


PUJAS-AND-ABHISHEKAMS
Abhiszekam i pudża

Rytualne obmycie bóstwa podczas recytacji mantr, po którym następuje ubieranie i ozdabianie. Ten starożytny rytuał pomaga ujednopunktowić umysł i zwiększa naszą miłość i oddanie do Boskości.

Więcej


bhajans
Bhadżany

Wspólne śpiewanie pobożnych pieśni dla Boga, przy akompaniamencie prostych instrumentów takich jak harmonium. Bhadżany pomagają nam poczuć oddanie, które jest wewnątrz naszych serc.

Więcej


Yagam

Swamidżi wyjaśnił, że w starożytności ludzie odprawiali jagam jako inną formę abiszekamu.

Więcej


swami-premananda-7Mounam

Mounam oznacza milczenie. Praktyka milczenia jest drogą zachęcania umysłu do utrzymywania nieporuszoności i spokoju.

Więcej


Mantras_Mahashiv-2014-(3)
Recytacja mantr

Mantry to starożytne sanskryckie i tamilskie słowa, które można powtarzać na głos lub bezgłośnie wewnątrz. Regularna praktyka oczyszcza i uspokaja umysł.

Więcej

 


yoga
Joga

Celem jogi jest uspokojenie umysłu i doświadczenie spokoju poprzez praktykę pozycji (asan) i technik oddechowych (pranajama), koncentracji i medytacji. Joga poprawia również zdrowie fizyczne i psychiczne

Więcej


 

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved