Nasze Centrum Sri Premanandy w Koszalinie

Napisane przez Dharini (koordynatorka centrum) i Bhavadharini

Centrum Sri Premanandy w Koszalinie mieści się w szkole jogi prowadzonej przez Dharini, Koordynatorki Centrum. Szkoła mieści się niedaleko centrum miasta w najwyższym budynku w mieście. To bardzo korzystne, że nasze Centrum mieści się w szkole jogi, ponieważ wiele różnych ludzi pojawia się tu codziennie – większość z nich jest głównie zainteresowana fizycznym aspektem jogi, ale niektórzy poszukują czegoś więcej, duchowej drogi, i możemy im przedstawić Swamiego i Jego nauki.

Nasza Świątynia

5

Fotel Swamidżiego

W naszym centrum mamy małą świątynię z dużym zdjęciem Swamidżiego stojącym na jego fotelu i małą kapliczkę gdzie trzymamy statuetki i wykonujemy Abiszekamy. Mamy Centrowy lingam od Swamiego i Centrowe figurki Ammy, Kriszny i Ganesi.

Obchodzimy wiele festiwali poprzez cały rok, takich jak Dzień Premanandy, Mahaśiwaratri, Guru Purnima, Kriszna Dżajanti, Ganesia Czaturti, Diwali i urodziny Swamidżiego. Najczęściej, wykonujemy Abiszekam do jednej z Centrowych figurek albo do paduk Swamidżiego, śpiewamy badżany, czytamy satsangi lub medytujemy. Po rytuałach, dzielimy się prasadamem i owocami, ciastami lub jedzeniem przyniesionym przez członków naszego centrum.

 

7

Kapliczka

Również, zbieramy się co środowy wieczór, aby recytować mantrę Om Nama Śiwaja przez godzinę. Każdego czwartku wykonujemy Guru Pudżę a w każdy piątek Abiszekam oraz czytanie satsangów i badżany. Wszyscy czujemy, że boska obecność i miłość Swamidżiego mieszka w tej świątyni.

Mała grupka ludzi z naszego Centrum poleciała do Indii w lutym, aby uczcić Mahaśiwaratri w Aśramie i odkryć Tamil Nadu. Po ich powrocie, zorganizowaliśmy mały, miły wieczorek indyjski. Każdy kto był na nim obecny miał okazję skosztować indyjskich potraw i słodyczy, zobaczyć zdjęcia Tamil Nadu i podziwiać jednego z naszych przyjaciół, który jest profesjonalnym tancerzem, wykonującym różne rodzaje tańca Bollywood. To był wspaniały wieczór, z mnóstwem zdjęć, muzyki, opowieści, interesujących faktów na temat Indii i ich ludności i oczywiście z mnóstwem śmiechu. Jako, że były wśród nas osoby, które nigdy nie słyszały o Swamidżim, długo mówiliśmy o Aśramie, jego mieszkańcach, osieroconych dzieciach, szkole oraz o misji i naukach Swamidżiego. Boska energia Swamiego była tam z nami.

Jagam

23

Święty ogień

W Lipcu nasi przyjaciele z Centrum Sri Premanandy w Szczecinie złożyli nam wizytę i wspólnie wykonaliśmy jagam i recytowaliśmy mantry. Wiele osób z naszego centrum oraz ze szkoły wzięło udział w tej ceremonii. Każdy przyniósł miskę z ryżem, przyprawami, owocami i nasionami w ofierze dla świętego ognia. Pomimo, że wiatr tego dnia był niewyobrażalnie silny i ciągle zdmuchiwał namiot pod którym siedzieliśmy, udało się nam zadowolić Swamiego i Boskość naszymi darami i modlitwami.

 

Wizyta Sannjasina w Koszalinie

26 listopada mieliśmy radość gościć sannjasina w naszej szkole jogi i w naszym Centrum Sri PRemanandy. W ten wieczór zebrało się wiele osób i zaczęliśmy go Guru Astotrą. Matadżi dała satsang o podstawach jogi i natrze umysłu. Zakończyliśmy wieczór praktyką medytacyjną i Arati do Swamiego. Następnego dnia mieliśmy lekcję Abiszekamów z Matadżi. Wykonywaliśmy Abiszekam do Ganesi, Podczas gdy Matadżi poprawiała nasze błędy. Na szczęście, nie było ich wiele! Matadżi wyjaśniła znaczenie Abiszekamu bardzo wyraźnie, dzięki czemu stał się bliższy dla osób, które uczestniczyły w nim po raz pierwszy. Ta lekcja była bardzo cenna, ponieważ Matadżi dzieliła się swoimi zabawnymi wspomnieniami o tym, jak Swamidżi zwykł poprawiać Ją lub innych za ich niedoskonałość w przygotowaniach i wykonaniu Abiszekamu. Po przerwie na kawę i ciasteczko, Matadżi dała kolejny, ale tym razem krótki satsang i poprowadziła medytację, która rozjaśniła wszystkim twarze.

Jai Prema Shanti

 

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved