Modlitwa do Boskiej Matki

“Dlaczego mielibyście się bać? Nie powinniście obawiać się niczego ani nikogo. Zawsze przypominam wam, że Boskość mieszka w was. Boska Matka jest jedyną wszechobecną, pierwotną siłą, która ożywia nas wszystkich i wszystko, co żyje. Im więcej pamiętasz o Boskości, tym więcej łaski i ochrony Boskiej Matki wypełni twoje serce. Boska Matka zawsze ochrania wszystkie żywe stworzenia, nawet te, które nie są jej świadome. Boska Matka jest we wszystkim i wie wszystko. Przypominaj sobie codziennie, by wzmacniać swoją wiarę i szczerość. Kiedy Ona jest w twoim sercu, cóż może cię zranić, czego masz się obawiać? To Ona potrafi zniszczyć zło i niesprawiedliwość i chronić prawość. Gdy będziesz myślał o Niej codziennie, Jej obecność będzie w tobie rosła. Będzie cię niosła jak małe dziecko. Będzie cię przytulała mocno podczas każdej trudności, każdej przeszkody i niebezpieczeństwa. Nie pozwoli negatywnym siłom zbliżyć się do ciebie.

Dlaczego miałbyś się bać, wspominając przeszłe zdarzenia, ból i smutek? Zbliż się do Boskiej Matki i módl się z całego serca. Zostaw wszystkie problemy, trudności i smutek u Jej boskich stóp, które są jak cudowne kwiaty lotosu. Poproś ją o całkowite oddanie Boskości a z pewnością otrzymasz świętą łaskę. Nie tylko nie wolno ci się nigdy bać. Jeśli naprawdę zrozumiesz, że Matka jest zawsze obecna w tobie, zaczniesz pojmować Jej wielką matczyną naturę. Ona jest najlepszą matką. Ona jest Boską Matką. Kocha cię tak bardzo, że patrzy, kiedy popełniasz swoje pierwsze błędy i pozwala ci je popełniać. Rozumie twoje próby, testy i smutki, ale wie, że tylko na błędach nauczysz się dobrze. Nieważne ile razy się pomylisz, Ona będzie zawsze przy tobie, by otrzeć ci łzy i powtórzyć lekcję.

Jeśli zdajesz sobie sprawę z jej obecności, Ona dotknie twojego umysłu i serca swoją wielką Siłą. Wtedy każda pozorna porażka okaże się duchowym sukcesem. Ona wykorzysta twoją słabość, by uczynić cię silnym duchowym bohaterem, idącym naprzód na duchowej ścieżce. Może zabrać sporo czasu, by pójść do przodu, ale na pewno zabierze cię do celu. Nawet, gdy wydaje się, że wszystko jest stracone, na pewno Matka przyjdzie do ciebie i uratuje cię. To Jej sposób, by pokazać ci, że najlepiej mieć wiarę w Nią i Jej łaskę, a nie w jakąkolwiek rzecz z tego świata.

Radzę wam, abyście nieustannie się modlili do Boskiej Matki. Ona nigdy was nie zawiedzie. Możliwie, że popełniliście wiele błędów z powodu waszej ignorancji. Ale teraz, jeśli chcecie wieść święte i spokojne życie, musicie niezwłocznie Jej szukać.

Módlcie się do Niej regularnie z całego serca. Zdajcie sobie sprawę ze wszystkich błędów i pomyłek, i błagajcie Ją o wybaczenie. Wtedy z pewnością nie musicie się bać niczego i nikogo. Jeśli czujecie się zagubieni, po prostu módlcie się w sercach: „O Boska Matko, Ty jesteś jedyną, która potrafi uczynić mnie naprawdę szczęśliwym i wolnym od wszelkich problemów, zmartwień i karmy! To Ty stworzyłaś to ciało i moje życie. Odczuwam niepokój i to oznacza, że mnie sprawdzasz. Gdy jestem spokojny i szczęśliwy, to oznacza, że otrzymałem Twoją Boską łaskę. Jesteś jedynym prawdziwym świadkiem tego, co wydarzyło się w moim życiu. Teraz znowu Ty odwróciłaś moją uwagę od świata materialnego i otworzyłaś moje wewnętrzne oko mądrości, żebym mógł dostrzec drogę duchową. Proszę zaakceptuj mnie w pełni, usuń mój strach i daj mi prawdziwą mądrość i spokój”.

Jeśli będziesz się modlił tak szczerze, odkryjesz, że Boska Matka jest niezmiernie łaskawa. Ona nigdy nie zawodzi swojego dziecka, które chce się z nią zjednoczyć.

Wielu z was pyta mnie, czym jest łaska Matki? Najpierw musicie zrozumieć, co jest esencją Matki. Matka to kompletne szczęście, czystość, bezkresne współczucie i największa łaska. Nawet atom we wszechświecie nie poruszy się bez Jej wiedzy. Boska łaska Matki jest właściwie energią wspierającą Najwyższy byt, Boga, dla twojego postępu ku wolności i szczęściu. Im więcej Ją prosisz i im więcej do niej sięgasz, tym łatwiej Jej łaska na ciebie spłynie. Ale by ją otrzymać, musisz próbować wypełnić swoje serce myślami o Boskości, ze światłem i prawdą. Musisz wygnać negatywne myśli i pozwolić Matce zamieszkać w swoim sercu. Nie pozostawiaj miejsca w swoim sercu na czarne myśli i czyny. Zajmij swój umysł i serce modlitwą i duchową posługą, jak najlepiej potrafisz. Wtedy na pewno Ona uwolni cię całkowicie od strachu.

[Dzisiaj] Pomyślałem, by poprosić Boską Matkę, by udzieliła trochę więcej łaski moim wszystkim wielbicielom. Ona wie, że proszę bezinteresownie i że pragnę, by Jej wszystkie dzieci stały się doskonałe. Prawdziwi mistrzowie zawsze chcą, by ich dzieci były doskonałe i miały szczęśliwe życie. I ona zgodziła się. Modlę się do Niej, żeby wszyscy moi wielbiciele wiedli życie pozbawione ignorancji, chorób, zmartwień i problemów. Modlę się, żeby wszyscy mieli życie pełne radości, odwagi, sukcesów i jedności ze swoimi rodzinami. Niech wszyscy żyją w zdrowiu, pokoju i dobrobycie.

Jej błogosławieństwa i łaska otaczają was wszystkich. Wiedźcie życie pełne dobrych myśli i uczynków. Żyjcie stale w obecności Boskości, a będziecie żyli bez bólu i smutku, wiedząc, że wszystko jest Jej życzeniem, Jej wolą i Jej czystą miłością.

Wtedy, dlaczego mielibyście się bać?”

Swami Premananda

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved