Gry i zabawy
„Lubię, kiedy organizujecie zabawy, ponieważ w ten sposób naturalnie przekazujecie swoją duchową wiedzę innym dzieciom. Poprzez rozmowy i zabawy będziecie dzielić się duchowymi doświadczeniami i odczuciami. Właśnie dlatego w grupach Młodzieży Premanandy zabawy są takie ważne. Możecie poznawać coraz więcej zabaw, które niosą subtelne duchowe doznania. Niech wasze zabawy mają morał lub niech sprawiają, że poczujecie się szczęśliwi i zjednoczeni. Nie grajcie w gry, w których ktoś może poczuć się wykluczony lub niedowartościowany. Organizujcie zabawy, które uczą takich wartości jak odwaga, uczciwość, cierpliwość, uprzejmość, współczucie i sami je wymyślajcie”. Swami Premananda
Duchowe praktyki
„Święte teksty takie jak Wedy i nauki Sanatana Dharmy mówią dużo o duchowości. Po pewnym czasie wszystkie te nauki zostały streszczone i zamienione w tewaramy (tamilskie pieśni oddania), bhadżany, pudże, abiszekamy, satsangi i medytacje. Są one niezbędne do rozwoju ludzkości. Wszystkie te sadhany zostały przekazane ludziom. Możesz wybrać jedną z nich i praktykować ją. Mimo że sadhany są różne, wszystkie prowadzą do tego samego stanu. Kilka osób wykonując je osiągnęło wyzwolenie. Taka jest prawda. Dlatego wszystkie te sadhany zaprowadzą cię na wyższy poziom.
Gdy młode pokolenie praktykuje sadhanę, osiągnie wyższy stan. Odnajdą spokój umysłu i pozwolą odejść złości; zrozumieją prawdę i nie będą już kuszeni, aby podążać niewłaściwą drogą. Tak naprawdę ocalą samych siebie”. Swami Premananda
Służba
„Myślcie w praktyczny sposób, zamiast myśleć o tym, aby wasze działania były spektakularne. Jeśli wasza grupa liczy pięć osób, zaplanujcie coś, co jest możliwe do wykonania z udziałem pięciu osób i zróbcie to. Zapytajcie każdą osobę, jakiego zadania może się podjąć i działajcie razem. (…) Jeśli wybierzecie jakiś projekt do wykonania, skupcie się na nim. Zorganizujcie wszystko w zgodzie z członkami grupy i sytuacją, w której się znajdujecie”.
„Studenci i młodzi ludzie, którzy mają pracę mogą przyłączyć się do wykonywania służby w swoim czasie wolnym. Wykorzystajcie swój bezcenny czas wolny na służbę. Nie róbcie tego samotnie – poproście przyjaciół, aby się przyłączyli i pomóżcie im doświadczyć radości, jaką niesie służba. Stwórzmy lepszy świat. Stwórzmy zwyczaj wykonywania służby i niesienia pomocy innym. Uszczęśliwiajmy innych – nie tylko siebie. Róbmy, co tylko możemy, aby pomagać i służyć. Aby tego dokonać, musimy ruszyć z miejsca, wyjść naprzeciw światu, dzielić się naszym szczęściem i działać”. Swami Premananda
Praktycznie doświadczenie
„Jeśli dołączycie do Swamidżiego, wcielajcie w życie jego pomysły. Gdy odczujecie korzyści, jakie płyną z tych działań, zrozumiecie ich wartość. Gdy śpiewacie bhadżany, powtarzacie imiona Boga. Gdy wykonujecie abiszekam, myślicie o Bogu. Gdy bierzecie udział w satsangu, myślicie w duchowy sposób. Dlatego zawsze powtarzam, że to wyjątkowa szansa móc robić to wszystko, gdy jesteście młodzi”. Swami Premananda
Rozmowy o duchowości
„Powinniście się spotykać i rozmawiać. Każdy z was pochodzi z innej kultury i różnicie się między sobą, pochodzicie z różnych krajów, więc będziecie mieć wiele spraw do omówienia. Dlatego rozmowy o duchowości są takie ważne. Inni ludzie mogą powiedzieć, że to tylko pogaduchy, ale to nieprawda. Wiele osób powie, że powinniśmy działać, zamiast gadać. To prawda, ale najpierw musimy dobrze zrozumieć, co będziemy robić. W jaki sposób? Powinniśmy przedyskutować nasze pomysły ze wszystkimi członkami grupy”. Swami Premananda
- Święto Skanda Szasti trwa sześć dni, podczas których czcimy Pana Murugę. Mówi się, że łaska Pana Murugi podczas tego okresu jest wyjątkowo hojna, dlatego wielu wielbicieli jest w tym czasie bardzo oddanych. Polska Grupa Młodzieżowa także obchodzi to święto i wykonuje abiszekam podczas tych 6 dni. To jest abiszekam z szóstego, ostatniego dnia.
- Polska Grupa Młodzieżowa spotyka się często i przygotowuje pyszne indyjskie dania. Tutaj z okazji święta Skanda Szasti odbyło się spotkanie, na którym zrobiono abiszekam Murugi. Spotkanie zakończyło się wspólną ucztą.
- Na początku roku 2014 statuetka Murugi została umieszczona w Świątyni Śri Premeśwarar w Aśramie. Od tego czasu Grupa Młodzieżowa z Aśramu wykonuje abiszekam do tej statuetki co miesiąc, przywołując błogosławieństwa Pana Murugi dla całej Młodzieży Premanandy.
- Podczas wielu okazji aśramowa Grupa Młodzieżowa organizuje różne aktywności dla dzieci przebywających w Aśramie. Wiele z nich lubi tańczyć, dlatego członkowie Młodzieży pomagają im w choreografii w ich występach tanecznych, które mają miejsce podczas wielu świąt.
- Członkowie polskiej Młodzieży zebrali się także na urodziny Swamidżiego i przygotowali 2 przepyszne torty. Jesteśmy pewni, że Swamidżi bardzo to docenił!
- Arati do Pana Murugi w Świątyni Śri Premeśwarar.
- Dzieci z belgijskiej Grupy Młodzieżowej mają okazję uczyć się o abiszekamach i ich wielkim znaczeniu.
- Dzieci z belgijskiej Grupy Młodzieżowej mają okazję uczyć się o abiszekamach i ich wielkim znaczeniu.
- Członkowie polskiej Młodzieży zebrali się także na urodziny Swamidżiego i przygotowali 2 przepyszne torty. Jesteśmy pewni, że Swamidżi bardzo to docenił!
- Młodzież Premanandy zwiedza różne duchowo znaczące miejsca w południowych Indiach w 2012 roku.
- Pchli targ organizowany raz do roku przez argentyńską Grupę Młodzieżową, aby sprawić innym radość swoimi niepotrzebnymi rzeczami!
- Wykonywanie sewy w Aśramie Śri Premanandy w Indiach.