MIŁOŚĆ BOSKIEJ MATKI

W czasie święta Nawaratri w Indiach, czcimy wiele aspektów Boskiej Matki. Jego najważniejszym momentem jest dzień dziesiąty. Nazywany jest Widżajadasami – dzień Widżaja, wielkie zwycięstwo Matki nad negatywnością i ignorancją. W ten dzień powinniśmy modlić się do Matki i duchowego mistrza, aby błogosławili nas wszystkich wartościami potrzebnymi do zwycięstwa nad ego – naszymi wewnętrznymi wrogami. Najpierw musimy błagać o Jej łaskę. Bez Jej boskiej otaczającej nas energii, nie możemy nic zrobić. Potem musimy Ją prosić o wiarę w siebie, nieskończoną siłę i odwagę. Nie strać z oczu, kim naprawdę jest Boska Matka. Nazywamy Ją wieloma imionami, ale jest Ona najwyższą Boskością, która daje nam wyzwolenie i wolność od całej naszej karmy i cierpienia. W ten szczególny dzień powinniśmy myśleć tylko o wspaniałym świetle Matki, niszczycielu wszelkiego bólu i lęku.

Ostatecznie będziesz musiał zrozumieć, że wszystko na tym świecie jest mają, iluzją. Wszystko jest niestałe. Wszystko w twoim życiu jest chwilowe. Nie będziesz żył wiecznie. Jaki jest cel tych bezcennych ludzkich narodzin? Dosięgnąć tego wspaniałego miejsca, które jest poza światem i jego ograniczeniami. Jest to miejsce, gdzie znajduje się Matka w całej Swojej chwale i blasku. Ona jest nieskończoną świadomością, w której nie ma bólu, smutku, łez, myśli, zmagania się i pragnień. Matka czeka tam na ciebie z otwartymi ramionami. W tym dniu pozbądź się wszystkich swoich myśli i znajdź spokój, spoczywając w Jej ramionach. Myśl o Niej od rana do nocy, a ja mogę cię zapewnić, że da ci Ona wspaniałe i obfite błogosławieństwa.

Wielu z was pytało, jak powinno się obchodzić te święta. Jest wiele tradycyjnych sposobów, w jaki można czcić Boską Matkę w trakcie Nawaratri. Jednak tak naprawdę chciałbym, żebyście czcili ją wewnątrz. Jeśli zadowalasz swoją ziemską Matkę, będzie szczęśliwa, a jej serce będzie wypełniać się miłością do ciebie. Podobnie jeśli starasz się zadowolić Boską Matkę poprzez wykonywanie tego, co Ona lubi, da ci o tym znać w duchowy sposób. Usiądź w ciszy i módl się do Niej, aby oświetliła twoje serce i umysł. Poproś Ją, żeby nie chowała ślicznej twarzy za zewnętrznymi sprawami świata zmysłów. Poproś, aby przyszła do ciebie i usunęła kłamstwa. Poproś Ją, aby się do ciebie uśmiechnęła i usunęła wszystkie złudzenia, przez które cierpimy. Poproś Ją, żeby odkryła choć trochę Swoją prawdziwą naturę, która pomoże nam na duchowej ścieżce.

 

Słyszę, że wszyscy mówicie, że jest to bardzo trudne i macie tysiące praktycznych i filozoficznych pytań. Daj sobie spokój z filozoficznymi i niepotrzebnymi pytaniami. Po prostu usiądź u boskich stóp Matki. Postaraj się poczuć miłość w swoim sercu i podejdź do Niej jak małe dziecko, które chce trzymać Ją za rękę i otrzymać w zamian Jej miłość. To jest najbardziej naturalne podejście do Matki. Ona kocha słodycz, zwyczajną prostotę, czystość i dziecięcą naturę. Módl się do Niej: „Jesteś moją Matką. Chcę Cię kochać całym moim sercem. Mam tylko siebie do ofiarowania. Proszę zaakceptuj mnie i moje wszystkie pomyłki. Naucz mnie, jak żyć, jak kochać i jak widzieć Ciebie we wszystkich istotach. Pomóż mi, moja Matko, a ja będę robić, co mogę dla istot na tym świecie. Zrobię to w Twoim boskim imieniu. Proszę przyjdź do mnie i wypełnij moje serce Twoją wspaniałą miłością”.

 

Rób to z prawdziwym i szczerym uczuciem, a zapewniam cię, że nie będzie mogła ci się oprzeć. Rozmawiam z Matką cały czas. To Ona powiedziała mi te sekrety. Zostałem obdarzony łaską oczu Matki. Niech zawsze patrzy również na was wszystkich.

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved