Mahaśiwaratri, transmisja na żywo

  • Shiva Sundari (Młodzież Premanandy, Holandia)

Shiva Sundari, wraz z Aniruddhanem, koordynowali transmisję programów podczas Mahaśiwaratri, które były nadawane przez prawie 12 godzin i łączyły wielbicieli z całego świata podczas międzynarodowego programu. W poniższym artykule dzieli się ona z nami swoimi uczuciami o Swamidżim i opowiada o swojej sewie podczas Mahaśiwaratri.

Mahaśiwaratri to wyjątkowy czas na modlitwę i medytację z energią Śiwy. Kiedy zestroimy się i poddamy energii Śiwy, otwieramy się na otrzymanie jego boskiej łaski.

Kiedy byłam mała, były to późne lata 80, moja mama wiele razy jeździła do Indii i często spotykała się ze Swamidżim. Dorastałam, więc w atmosferze oddania, w której były obecne rytuały, śpiewanie świętych imion i inne duchowe praktyki. Po raz pierwszy spotkałam Swamidżiego w Aśramie w 2010 roku, podczas Mahaśiwaratri, kiedy miałam 24 lata. Główną rzeczą, jaką pamiętam była energia o niesamowicie wysokiej wibracji. Nie mogłam już myśleć, wszystko działo się tak szybko. Tyle się ze mną i wewnątrz mnie działo, czego nie mogłam zrozumieć. Czułam opiekę i bardzo dużo miłości i szczęścia.

Teraz mam 35 lat, mam dobrego męża u boku i dwóch pięknych małych synków. Czuję, że otrzymałam duże błogosławieństwo. Jak w życiu każdego człowieka bez wątpienia wyzwania i problemy do rozwiązania były, są i będą. Ale kiedy siedzę w ciszy i myślę o Swamidżim, wchodzę w stan poddania i czuję bardzo dużo wiary, siły, błogości, radości, spokoju i przewodnictwa. W takich chwilach mocno czuję, że cokolwiek do nas przychodzi, jest od Boga, a więc nie trzeba się o nic martwić. Ścieżka bhakti daje mi spokój umysłu, usuwa zmartwienia i stres i wnosi światło do mojej rodziny.

Wykonywanie służby z oddaniem podczas wielkiej nocy Śiwy była wspaniałą okazją, aby zbliżyć się duszą do Boga. Łączenie się z innymi wielbicielami i wykonywanie wspólnie cudownej służby daje bardzo dużo radości i inspiracji. Podnosi energię. Jak zawsze były również testy, małe lekcje przypominające, abym była cierpliwa, miała wiarę i poddanie. Dziękuję Swamidżi za prowadzenie mnie po duchowej ścieżce!

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved