Kriszna Dżajanti

W tym miesiącu obchodzimy Kriszna Dżajanti, urodziny Kriszny. Poniżej jest krótka historia, którą opowiedział Swamidżi, o relacji między Panem Kriszną, jako guru i jego uczniem, Ardżuną…

“Pan Kriszna uczył Ardżunę Sanatana Dharmy w piękny sposób. Pan Kriszna nie nauczał wszystkich; uczył tylko Ardżunę. A dlaczego go uczył? Ponieważ w drodze na wojnę, były pewne rzeczy, z którymi Ardżuna się nie zgadzał i tak Kriszna wytłumaczył, co się działo i że to był rezultat karmy – z powodu tego, co się wydarzyło w poprzednich wcieleniach. Bardzo pięknie to wszystko wyjaśnił.

Ardżuna uświadomił sobie, że wszystko jest w rękach Guru. Później Kriszna wskazał na wronę, „Spójrz Ardżuno, czy widzisz tam tę białą wronę?” Jakiego koloru są wrony? Wrony są czarne, a Kriszna jednak powiedział, że była ona biała. Ardżuna spojrzał na ptaka, ale jego oczy zobaczyły czarną wronę. A więc jak myślisz, co powiedział Ardżuna? Czy powiedział, że wrona była czarna? Nie. Ardżuna powiedział „Tak, widzę białą wronę.” Choć Ardżuna wiedział, że wrona była czarna, nadal akceptował ją, jako białą tylko, dlatego, że Kriszna tak powiedział. Teraz już Ardżuna akceptował wszystko, co powiedział Kriszna, ponieważ wiedział, że Kriszna był Bogiem i dlatego widział wszystko w czysty sposób – Ardżuna natomiast był przepełniony mają i pragnieniem. Nawet pomimo tego, że wiedział on, iż ptak był czarny, zgodził się, że był on biały, ponieważ wiedział, że Kriszna miał moc, aby sprawić, żeby był on biały.

Życzymy wam błogosławionego Kriszna Dżajanti!

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved