Koordynatorzy Nowej Grupy Młodzieżowej Premanandy z Polski

Shakti i Yogesh to nowo wyznaczeni Koordynatorzy Nowej Grupy Młodzieżowej Premanandy z Polski. Są bardzo entuzjastyczni i zmotywowani do rozpoczęcia swojej sewy dla Swamidżiego. Oto, czym chcieli się podzielić z wami na temat ich nowej roli w misji Swamidżiego:

SHAKTI:

Od czasów dzieciństwa interesował mnie wewnętrzny rozwój. Poprzez pracę na różnych polach uświadomiłam sobie wiele rzeczy, ale prawdziwą i głęboką inspirację czułam wyłącznie podczas zajęć Jogi i medytacji.

Pierwszy raz spotkałam Swamidżiego w 2009 roku podczas Mahaśiwaratri i to był wielki przełom w moim życiu. Od tamtego czasu jestem oddaną wielbicielką.

Ostatnie 10 lat było dla mnie okresem intensywnej pracy zawodowej, nauki i wielkich zmian. Podczas tego intensywnego okresu wyraźnie czułam obecność Swamidżiego i jego ochronę.

W Centrum w Szczecinie pomagam w zarządzaniu i uczę praktyki abiszekamu osoby zainteresowane. Rutynowo również wykonuję abiszekamy i pudże oraz regularnie medytuję. Teraz chciałabym rozwinąć kolejną aktywność, konkretnie – stworzyć grupę młodzieżową, aby inni również mogli doświadczać obecności Swamidżiego oraz jego łaski i błogosławieństw. Krótko po powrocie Yogesha z Aśramu w tym roku postanowiliśmy pracować wspólnie by stworzyć grupę młodzieżową. Naszym celem jest, aby aktywności grupy pomagały poszukującym odnaleźć dobre wartości. Swamidżi oczywiście często mówił na ten temat i o wadze docierania do tych w potrzebie. Idąc za jego przykładem najlepiej jak umiemy, naszym grupowym mottem będzie “Po prostu to zrób, Youth Vel!”

YOGESH:

Nazywam się Yogesh i żyję w Polsce, w pięknym Szczecinie położonym ok 100 km od Morza Bałtyckiego. Póki, co, całe moje życie kręci się wokół muzyki. To moja wielka pasja i również moja praca. Dodatkowo lubię jazdę na rowerze, spędzanie czasu w naturze, blisko flory i zwierząt. Jestem również zainteresowany naturalnym żywieniem i naturalnymi metodami leczenia.

Pierwszy raz wszedłem w kontakt ze Swamidżim poprzez Szkołę Jogi w Szczecinie, gdzie uczestniczyłem w swoim pierwszym abiszekamie. To byłby dla mnie niezwykle ważny moment, punkt zwrotny w moim życiu. Zawsze czułem wewnętrzną potrzebę zanurzenia się w głębsze warstwy życia. Spotkanie Swamidżiego było dla mnie jak jazda autostradą, na której nie ma limitu prędkości. W miarę poznawania jego nauk, zacząłem rozumieć jak wielkim darem i jak wielkim szczęściem jest móc spotkać kogoś z taką nieograniczoną miłością i łaską. Mój pobyt w Aśramie Premanandy w tym roku był dla mnie niesamowitym przeżyciem, podobnie jak wydarzenia, które poprzedzały tę wycieczkę. W dużej mierze przyczyniło się to również do podjęcia decyzji o założeniu grupy młodzieżowej. Bardzo krótko po moim powrocie do domu z Aśramu odbyłem rozmowę z Shakti i postanowiliśmy zostać koordynatorami Młodzieży. Już od jakiegoś czasu byłem zaangażowany w różne działania wolontaryjne i pomyślałem, że prowadzenie grupy młodzieżowej byłoby pięknym sposobem na połączenie działań zorganizowanych dla innych z misją Swamidżiego. Praca, którą wykonujesz, zyskuje w ten sposób dodatkowy, bardzo ważny duchowy aspekt, a ponadto otrzymujesz także pomoc i troskę Mistrza. Uważam, że zostanie koordynatorem ds. Młodzieży, to zarówno wielka odpowiedzialność, jak i wielki zaszczyt.

Naszym głównym celem będzie pomoc osobom starszym, dzieciom lub każdemu, kto jest w jakiś sposób wykluczony ze społeczeństwa lub nie może żyć samodzielnie. Planujemy również organizować koncerty i spektakle teatralne, które przekazują to przesłanie. Będziemy również regularnie wykonywać abiszekamy lub pudże. Mam szczerą nadzieję, że poznamy wielu ludzi, którym będziemy mogli przedstawić naszego Swamiego i zaprosić do otrzymania jego licznych błogosławieństw, jego mądrości i wskazówek.

Dżej Prema Śanti!

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved