Jak wyjść z depresji?

SATSANG ZE SWAMIDŻIM

Jest wiele rodzajów różnych depresji. To my je tworzymy. Czasami myślimy, że wiemy wszystko i nie możemy zaakceptować faktu, że tak naprawdę nie wiemy nic. Naprawdę nie wiemy nic, więc oszukujemy siebie i z tego powodu wpadamy w depresję.

Żyjemy w tym świecie, ale nie tam, gdzie chcemy. Jeśli żyjemy w świecie, którego nie lubimy, to czy będziemy szczęśliwi? Uczę was żyć w świecie, który będziecie lubić, ale trudno wam to zrozumieć. Żyjecie w fałszywym świecie, więc oczywiście cierpicie na depresję. Chcę wam pokazać prawdziwy świat, ale nie słuchacie. Zdajcie sobie sprawę, że świat materialny nie jest prawdziwy. Ponieważ nie akceptujecie faktu, że materialny świat nie jest prawdziwy, to nie rozumiecie mnie, gdy mówię o prawdziwym świecie. Żyjecie w swoim świecie w sposób, w jaki wam się podoba. Odgrywacie swoje własne dramaty. Gdybyście żyli w świecie, o którym ja nauczam, nie mielibyście depresji.

W tym fałszywym świecie jest ego, zazdrość, duma i tym podobne i działasz w nim, jak ci się podoba. To jest powód twojej depresji. Bardzo trudno mi zabrać komuś depresję, dopóki osoba nie rozumie, w którym świecie żyje i w którym świecie ja żyję. W tym świecie jest prawdziwy świat i fałszywy. Najpierw żyjesz w fałszywym świecie, potem przechodzisz do prawdziwego i z powrotem do fałszywego. Ciągle się to zmienia. Czy można tak?

Lubisz słuchać fałszywych historii. Wciąż nie przybyłeś do prawdziwego świata. Rozmawiasz o fałszywych rzeczach w tym fałszywym świecie. Więc jak sądzisz, co się stanie? Będziesz mieć depresję czy nie? Ależ oczywiście, że tak. Zawsze zapraszam was do prawdziwego świata. Czy wiesz, gdzie jest mój prawdziwy świat?

Fałszywy świat stworzony jest z zazdrości, współzawodnictwa, przestrzegania tylko zewnętrznych rzeczy, umniejszania innych, słuchania ludzi umniejszających innych, czasami z wiary w Boga, czasem nie, rozważania istnienia Boga, ciągłego zadawania pytań i żądania wyjaśnień, dlaczego jest tak, a nie inaczej. Jeśli masz wiarę w Guru i wierzysz, że to, co robi jest dobre, dlaczego wciąż go pytasz, dlaczego robi niektóre rzeczy. Czy sądzisz, że to jest prawdziwy świat? Żyjesz w fałszywym świecie, ponieważ wciąż zadajesz tak wiele pytań i nie masz wiary we mnie.

W moim prawdziwym świecie wszystko jest dobre i pełne miłości. Nie ma różnicy pomiędzy Śiwą, Ganesią, Boską Matką, Allahem, Jezusem. Mam całkowitą wiarę w Boga, który jest poza wszystkim. Akceptuję Boga i mam całkowitą w niego wiarę. Nie mam najmniejszej wątpliwości. Nawet nie martwię się, że Bóg zesłał mi tak wiele trudności. Wierzę w Boga całkowicie, i dlatego również wierzę w ten świat. Nie prowadzę badań na temat Boga. Myślę, że Bóg jest.

Chcę być prawdziwy w moim sumieniu. Nie powinienem wątpić w innych ani ich ranić, bo Bóg zawsze mnie obserwuje. Czy będę miał jakieś zmartwienia w tym świecie, w tej epoce (yuga)? Nie muszę się martwić, że powinienem się ożenić, mieć dzieci albo być bogaty. Cieszę się stałą błogością. Nie czynię różnicy pomiędzy ludźmi z różnych kast, kolorów skóry, między bogatymi i biednymi. Nie wierzę w ten fałszywy świat. Nie mam ego ani dumy. Nie mam żadnego z tych uczuć. Czy masz taką samą pokorę?

Łatwo mi przebywać z małymi dziećmi, ponieważ nie mam poczucia “ja”. Moje całkowite istnienie jest jednym z Bogiem. Żyję w wielkiej błogości! Nie jestem zaniepokojony, czy moi wielbiciele wierzą mi czy nie. Jestem w boskim i duchowym świecie. Wołam was wszystkich do mojego duchowego świata, ale wy żyjecie w tym świecie, stajecie się jego niewolnikami i czujecie się szczęśliwi, gdy ktoś was wychwala. Czy to jest świat? Mój świat jest boski i duchowy, jest bardzo piękny i cudowny. To miejsce bez pragnień. To nie jest miejsce, gdzie ludzi się umniejsza. Nie ma tu deluzji. To czysty świat.

Czy teraz rozumiesz, dlaczego powstaje depresja? Depresja istnieje z powodu tego fałszywego świata. Nie trzeba najpierw być oświeconym, można najpierw porzucić depresję. Zamknijcie oczy i pomyślcie, że wszyscy jesteście dziećmi Boga i jak prawdziwi powinniście być. Czy możecie zazdrościć innym? Czy możecie złościć się na innych? Czy możecie wątpić w innych? Cierpicie na depresję, bo zapomnieliście, że jesteście dziećmi Boga. Dajcie mi miejsce w waszych sercach. Dlaczego o to proszę? Gdy jestem w waszych sercach, to będę wam przypominał, że jesteście dziećmi Boga i oczyszczę was. Nie rozumiecie ani trochę mojego duchowego świata. Gdybyście rozumieli mnie i wierzyli mi, nie żylibyście w tym fałszywym świecie.

Miejcie całkowicie wiarę we mnie. Jeśli poproszę byś wstał, a potem usiadł, powinieneś być gotowym, by to zrobić. Gdybym poprosił, abyś chodził na rękach, powinieneś być gotów to zrobić. Nie poddaliście się mi. Nie ma potrzeby, by nosić szatę sannjasina. Tu nie chodzi o ubrania. Twoje serce powinno mieć wiarę. Całkowicie zaangażuj się w tę wiarę.

Jai Prema Shanti!

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved