Im więcej macie cierpliwości, tym lepiej

Faktem jest, że żyjemy tylko przez krótki czas. Co możemy osiągnąć w tak krótkim czasie? W tym życiu nie powinniśmy zapominać, co tak naprawdę musimy zrealizować. Aby osiągnąć najważniejszy cel, co jest nam potrzebne? Potrzebujemy oddania i cierpliwości. Im więcej macie cierpliwości, tym lepiej. To, że musieliście tak długo czekać, też jest testem waszej cierpliwości! Tak naprawdę nie chciałem testować was w ten sposób. Późno wyjechałem z Birmingham i kiedy zajechałem tutaj [Leicester], wielbiciele zajęli sporo mojego czasu. Przyjechałem o 19:00, ale potrzebowałem dużo czasu, aby dotrzeć na to spotkanie, gdyż najpierw musiałem spotkać się z wieloma wielbicielami. Nie pozostawałem zbyt długo w jednym miejscu, ale odwiedziłem kilku bardzo chorych pacjentów.

Poprzez łaskę Boga wszyscy powinniście osiągnąć wyższy poziom. Wspaniałe istoty rodzą się na tej Ziemi, aby rozwinąć na niej dobro. To z tego powodu rodzą się święci, mędrcy i awatarowie – by przywrócić oddanie, aby zanurzyć świat w oddaniu – ponieważ dzisiejszy świat ugrzązł w adharmie, czyli niegodziwości i coraz więcej ludzi nie żyje we właściwy sposób.

Aby odbudować oddanie i dharmę, ludzie, którzy osiągnęli oświecenie poprzez łaskę Boga, a także ci, którzy są blisko Boga, rodzą się na tym świecie wciąż od nowa.

Gdy żyją na tym świecie nie rozumiemy ich, ale kiedy już ich tu nie ma, zaczynamy o nich myśleć. Dlatego urodziło się wiele wspaniałych istnień, które mają duchową moc, i będą nadal się rodzić na tym świecie, chociaż zwykle się nie ujawniają. (…) Musimy być dojrzali, aby zrozumieć ich wielkość. Nie przegapcie szansy, aby z nimi być. Spróbujcie się do nich przybliżyć, a wtedy te istoty przybliżą się do was. Jeśli się od nich oddalicie, to one pozostaną tam, gdzie są.

Jeśli w tym życiu nie zrozumiecie ani nie zobaczycie tego, co musicie zrealizować to, co zobaczycie? Czy będziecie żyć 100 lat, zanim w końcu zrozumiecie, co jest ważne i co musicie zrealizować w tym świecie? Rząd tego kraju może pozwolić wam żyć 80 lat, ale nie wiem, czy życie wam na to pozwoli! Dlatego zaakceptujcie fakt, że to życie jest bardzo krótkie. W tak krótkim czasie powinniście uświadomić sobie, co jest ważne do zrealizowania i osiągnięcia.

W tym życiu powinniśmy zrozumieć tych wielkich świętych i ścieżki prawości, o których nauczali. Jeśli urodzilibyście się w czasach, gdy żył Pan Kriszna, czy poszlibyście go zobaczyć? Wątpię, czy przejmowalibyście się Panem Kriszną, ponieważ w tamtym czasie nie rozumielibyście, kim był. Zrozumiano go dopiero po tym, jak pokazał swoją uniwersalną formę Ardżunie i odszedł z tego świata. Gdy żył, niewielu wielbicieli uświadamiało sobie, że był awatarem i Bogiem, ale dzisiaj zna go prawie każdy. Podobnie za życia Ramakriszny Paramahamsy niewielu ludzi zdawało sobie sprawę z jego wielkości. Gdy Jezus Chrystus nauczał swojej dharmy, co zrobili ludzie? Zaplanowali jego aresztowanie i uwięzili go. Zamiast słuchać jego dharmy, ukrzyżowali go. Kto usiłował go ukrzyżować? Kto był odpowiedzialny za jego śmierć? Jeśli się temu przyjrzycie, zobaczycie, że to ludzie, którzy bali się, że Jezus zmieni dharmę nauczaną w tamtym czasie i rodzaj wiary w Boga, jaką wtedy wyznawano. Ludzie wierzyli w Boga, zanim pojawił się Jezus, ale robili to w inny sposób. Ukrzyżowali go we własnym interesie, gdyż myśleli, że Jezus zaszkodzi ich wierze. Między ludźmi, którzy mają oddanie i wyznają jakąś religię, jest wiele współzawodnictwa, zazdrości i ego – wcześniej tak było i teraz też tak jest. Z tego powodu Jezus został ukrzyżowany. Jeśli żyłby kilka lat dłużej, jego dharma miałaby szerszy zasięg. Podobnie wy możecie nie uświadamiać sobie, jak wiele przeszkód musi pokonać [współczesny awatar], aby przekazać swoje przesłanie dharmy.

Dżej Prema Śanti

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved