Szczęśliwego Nowego Roku!

(Jest to fragment satsangu wygłoszonego przez Swamidżiego w Wielkiej Brytanii w 1984 roku)

W tym krótkim czasie, jakim jest nasze życie, powinniśmy żyć z miłością, mieć dobre nawyki i dobre myśli. Miłość to coś czystego, powinna pochodzić z naszego wnętrza. Jeśli pochodzi z ciała lub tylko o niej mówisz, to nie miłość. Musi pochodzić z serca.

Powinniśmy spróbować znaleźć sposób na to, aby prowadzić czyste życie. Gdziekolwiek jesteśmy, zawsze powinniśmy dążyć od Boga. Gdziekolwiek jesteś, nigdy nie zapominaj o Prawdzie; nigdy nie zapominaj o Bogu. Jeśli w niego wierzysz, będzie cię chronił. Choć nasze życie jest bardzo krótkie, powinniśmy dążyć do tego, żeby poznać Prawdę.

Kimkolwiek jesteś i czymkolwiek się zajmujesz, fakty są takie, że możesz żyć tak, jak chcesz na tym świecie. Ale niezależnie od tego, jak żyjesz, powinieneś zastanawiać się nad swoim życiem i chcieć iść właściwą ścieżką. Powinieneś zastanowić się, jaką drogą chcesz iść i co zamierzasz robić.

Bądź pełen oddania; żyj w prawdzie. Prowadź czyste życie i szukaj Boga. Nie mówię tego tylko, dlatego, że widziałem Prawdę; mówię to, ponieważ czuję, że i ty powinieneś doświadczyć radości, jakiej ja doświadczyłem. Niezależnie od tego, jakie masz problemy, powiedz mi o nich, a ja je za ciebie rozwiążę. Jedyne, o co proszę w zamian, to twoje oddanie. Powinieneś żyć z oddaniem. Ja rozwiążę wszystkie twoje problemy i trudności, ale ty powinieneś poddać się Bogu u jego stóp. Musisz odkryć Prawdę.

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved