Czym jest Czandi homam?

W marcu od 2 do 4 odbędzie się Czandi homam w Aśramie Śri Premanandy. Czandi homam to święty rytuał ogniowy dla Bogini Czandi.

Uważany za ostateczny homam dla Bogini, kosmicznej Boskiej Matki. Czandi homam zostanie wykonany specjalnie dla dobra Matki Ziemi. Swamidżi powiedział, że Matka Ziemia jest obecnie mocno wyprowadzona z równowagi z powodu samolubności rasy ludzkiej, która wyczerpała zasoby Ziemi dla swoich własnych osobistych zysków. Poprzez wykonanie tego jagamu mamy nadzieję wzmocnić w nas mądrość, miłość, współczucie i odwagę niezbędną do zadbania o naszą cenną i świętą planetę, aby jej pomóc przywrócić równowagę i harmonię.

Chandi

Czandi uważana jest za reprezentację połączonych form Lakszmi, Saraswati i Durgi i, jako taka, jest bardzo gniewna i potężna. Kapłani będą recytowali Dewi Mahatmjam by przywołać Boginię Czandi – siedemset wersów opisujących jak zaistniała Bogini Czandi i jak walczy i pokonuje negatywne wpływy, siły i pragnienia. Wychwalają również Boginię w pieśniach i opisują jej atrybuty. Swamidżi mówił, że sadhana tych rytuałów ogniowych jest bardzo starożytna. Poprzez uczestnictwo, oddajemy wszystko ogniowi, możemy rozwinąć duchowość, jako, że rytuał ten pomaga wzmocnić boskie wartości, które są w naszych wnętrzach, takie jak miłość, empatia i współczucie. Nasze uczestnictwo może też usunąć niekorzystny wpływ planetarny, który może wpłynąć zarówno na nasz duchowy rozwój jak i światowe życie.

Jeśli chciałbyś wykonywać prostą pudżę do Bogini Czandi w domu, zwłaszcza, jeśli planujesz fizycznie lub mentalnie uczestniczyć w Czandi homam, oto prosta procedura, którą możesz zastosować:

• Zapal świecę lub lampę oliwną na swoim ołtarzu. Jeśli masz zdjęcie Bogini Czandi, umieść świecę lub lampę przed nim.
• Usiądź w wygodnej pozycji i myśl o Swamidżim lub Boskości.
• Myśl o swoim duchowym postanowieniu – może to być coś, co chciałbyś zmienić lub rozwinąć w sobie, lub coś, co chciałbyś, aby przydarzyło się Matce Ziemi.
• Następnie recytuj mantrę „Om Aim Hrim Klim Chamundaye Viche” na głos lub po cichu
(Możesz posłuchać jak recytuje się tę mantrę). Możesz recytować ją trzy razy, lub dziewięć, lub jeśli chcesz 21 lub nawet 108 razy. To zależy od Ciebie, ale najkorzystniejszym jest, kiedy codziennie robisz to w ten sam sposób.
• Zakończ recytując OM trzy razy.
Znaczenie mantry ‘Om Aim Hrim Klim Chamundaye Viche’ to „O, Najwyższy Duchu Mahasaraswati, O, czysta i pomyślna Mahalakszmi, O, ucieleśnienie radości Mahakali, nieustannie medytuję na Ciebie by osiągnąć najwyższy stan wiedzy. O Bogini Czandiko, która uosabia te wszystkie trzy formy, chwała Tobie. Proszę, zerwij ciasny węzeł ignorancji i uwolnij mnie.”

Jai Prema Shanti!

Om Aim Hrim Klim Chamundaye Viche Mantra

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved