Zmiana siebie

Swamidżi, niektórzy ludzie bardzo starają się podążać duchową ścieżką, ale wydaje się, że ich to nie zmienia. Dlaczego tak się dzieje?

Wszystko ewoluuje. W każdej sekundzie zachodzą zmiany we wszystkich istotach. Ta planeta jest żywym, współzależnym systemem, w którym wszystkie istoty dojrzewają, rozwijają się i wspierają wzajemnie. Obecnie ludzkość zaburza naturalne procesy ewolucji Ziemi, poprzez wprowadzanie zmian genetycznych, stosowanie środków chemicznych i wywoływanie różnych mutacji. Wszystkie istoty podróżują w kierunku powszechnego światła, wielkiego Absolutu, prawdziwej rzeczywistości.

Na innych planetach, oraz w innych wymiarach, również żyją pewne istoty. Wszystkie one ewoluują. Niektórzy ludzie odbywają swoją podróż i zmieniają swoją świadomość szybciej od innych. Niektórzy ludzie aktywnie angażują się w ewolucję swojej świadomości podążając duchową ścieżką wyznaczoną przez jakiegoś duchowego mistrza. Jeśli szczerze aspirujesz do wyższej wiedzy, twoje życie będzie jedną ciągłą zmianą, wzrostem, oraz duchowym urzeczywistnianiem się.

Jak powiedziałem już wcześniej, jeśli wspierasz autentyczne duchowe misje, jeśli jesteś szczery, uczciwy, prawdomówny i pokorny w swoich duchowych dążeniach, oraz jeśli pragniesz uczyć się o prawdziwej miłości i czystości, wtedy z pewnością duchowa ścieżka – ta duchowa energia – będzie się tobą opiekować, będzie cię prowadzić i da ci to, czego potrzebujesz. Takie jest duchowe prawo. Duchowa wiedza i zrozumienie nie mogą być zdobyte jedynie poprzez czytanie książek.

Gdy kupiłeś jakieś urządzenie najpierw czytasz instrukcję obsługi, a gdy już dowiesz się jak je używać wtedy już nie czytasz więcej tej instrukcji, czyż nie? Stosujesz te zalecenia w praktyce. Podobnie, gdy już przeczytasz o podstawach duchowości, zdrowy rozsądek nakazuje, żeby zacząć wdrażać je w życie, zamiast pozostawać na etapie czytania tych samych instrukcji do końca życia. Błogosławię was, abyście zaangażowali się w praktyczne działania i w ten sposób ewoluowali na waszych indywidualnych ścieżkach.

Swamidżi, jak mogę naprawdę zmienić mój umysł?

Ten świat, cały ten wszechświat, ciągle się zmienia, ale najbardziej trudną rzeczą jest zmiana  ego-umysłu! Wielu ludzi czyta moje duchowe idee i słucha moich wskazówek. Oni myślą, że zrozumieli to, co powiedziałem, ale w rzeczywistości tak naprawdę nie zrozumieli tego. Oni jedynie tak sobie myślą w swoich umysłach, że to zrozumieli. Gdy naprawdę zrozumiesz, co mówię, wówczas skutek tego będzie taki, że cię to odmieni. Twój umysł zmieni się na lepsze. Ale twój umysł nie chce się zmienić. On chce pozostawać takim, jakim jest i mówi ci, że zrozumiał słowa Swamiego, po to tylko żeby cię zwieść i by móc pozostawać leniwym oraz niezmienionym. Duchowy rozwój oznacza nieustanną zmianę umysłu wraz z jego starymi wzorcami i skłonnościami. Te nawyki muszą zostać przełamane. Łatwo możesz ogłosić, że zrozumiałeś, co powiedziałem. Mówię bardzo prosto. Nie interesuje mnie to, że jedynie rozumiesz moje słowa. To nie ma znaczenia. Czy naprawdę przyswoiłeś to, co do ciebie mówię i czy zamierzasz coś z tym zrobić? Wokół tego zagadnienia skupia się mój satsang.

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved