Aktywności

abhishekam-ashram-premananda

Abhiszekam do Amman – Centrum Sri Premanandy Centre of Forez (Francja)

Aktywności Centrów i Grup Sri Premanandy

Centra i Grupy Sri Premanandy są miejscem, gdzie ludzie z różnych kultur, środowisk i religii mogą spotkać się razem, aby zagłębić się w duchowości, modlić się razem, dyskutować o duchowości i ofiarować pomoc i służbę potrzebującym ludziom na ich obszarze działania.

Programy w różnych Centach różnią się od siebie, ale główne aktywności to:

  • Służba – ofiarowanie pomocy potrzebującym, poprzez dystrybucję żywności wśród bezdomnych, odwiedzanie domów starców czy branie udziału w projektach charytatywnych głównego Aśramu w Indiach.
  • Satsang – spotykanie się razem w celu słuchania duchowego wykładu Swamidżiego, który jest następnie przedyskutowywany i obecni dzielą się swoimi doświadczeniami.
  • Medytacja – grupowa medytacja. Medytacja pomaga nam pozbyć się umysłowego hałasu i zatopić się w spokoju.
  • Abiszekam – rytualne obmycie bóstwa (Pana Kryszny, Pana Ganesi, Lingamu Śiwy i Boskiej Matki). Ten starożytny rytuał zwiększa naszą miłość i oddanie do Boga prowadząc umysł do jednoupunktowienia.
  • Pieśni oddania – wspólne śpiewanie duchowych pieśni umożliwia nam skupienie umysłu na Jaźni i napełnia nas uczuciami oddania i czystej miłości do wszystkich istot.
  • Błogosławieństwa Lingamem – kiedy Swamidżi był obecny w fizycznym ciele, ligamy manifestowały się poprzez jego ciało każdego roku, w pomyślną i świętą noc Mahaśiwaratri. Ta święte przejawienie lingamów jest nazywane “lingodbhawą”. Roździelał on lingamy wśród wielbicieli oraz Centórw i Grup. Zawierają one potężną duchową energię. Mają moc uzdrawiania, leczenia i zabierają nas w duchową podróż w kierunku duchowego celu zjednoczenia duszy z Boskością. Więcej informacji- przejdź do strony o lingamach.
  • Duchowe uroczystości – Centa i Grupy Sri Premanandy celebrują główne duchowe święta, które są obchodzone w Aśramie Sri Premanandy, zarówno indywidualnie jak i wspólnie z innymi Centarmi i Grupami w danym kraju.

>> Uroczystości i święta

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved