Boskie lekarstwo

Przyglądając się temu, w jaki sposób śpiewacie mogę powiedzieć, że posiadacie wiele oddania. Potrafię rozpoznać moimi oczami na ile wy wszyscy – poczynając od osób siedzących w pierwszym rzędzie, aż po tych w ostatnim – śpiewacie te bhadżany z prawdziwym oddaniem. Poprzez śpiewanie boskich imion możemy zrealizować wiele rzeczy. Śpiewanie imion Boga jest boskim lekiem, który potrafi uleczyć wasze problemy i zmartwienia, oraz który może nawet rozwiązać wasze karmy pochodzące z poprzednich wcieleń – to jest takie boskie lekarstwo, które potrafi wszystko uleczyć.

Kiedy na głos śpiewacie imię Boga wówczas te słowa wypływają z waszego wnętrza – z miejsca, w którym przebywa w was Bóg – dzięki temu zaczynacie uświadamiać sobie jego boską energię. To jest wielkie błogosławieństwo, gdy jesteście w stanie śpiewać imię Boga. Wasze umysły dążą do wielu rzeczy, ale… o Boże, jakim wielkim przywilejem jest móc używać ust do śpiewania twojego imienia! Gdy śpiewasz imiona Boga, wtedy bez cienia wątpliwości osiągniesz lepszy poziom w życiu. Dlatego nie zapominaj o utrzymywaniu jego imienia w swoim umyśle i śpiewaj je po wielokroć. Staraj się otrzymać łaskę Boga. Twoje niezliczone problemy, choroby – również te, które są nieuleczalne, brak spokoju w twoim życiu… wszystkie one zostaną uśmierzone przez to boskie lekarstwo i pomoże ci ono otrzymywać duchowe błogosławieństwa.

Zapytaj siebie, co zamierzasz robić w swoim życiu. Czy jest coś większego w życiu od śpiewania imienia Boga? Masz tak wiele myśli, które krążą w twoim umyśle i nie potrafisz ich kontrolować. Czym jest to, czego chcesz w swoim życiu? Jeśli będziesz śpiewał imię Boga, może to rozwiązać twoje problemy, choroby i karmy. To jest tym, czego potrzebujemy. Dlatego bądź kochający, zachowuj się zgodnie z dobrymi kulturowymi wzorcami i żyj podtrzymując dobre myśli. Jeśli będziesz potrafił żyć w taki sposób, będziesz mógł sam rozwiązać wiele problemów, które wydają się być nierozwiązywalnymi. Musisz otrzymać w swoim życiu ekstremalnie rzadki dar łaski Boga.

Dlatego moje życzenie jest takie, że powinniście powtarzać imię Boga w tym życiu. Ludzkie istoty na tym świecie stworzyły języki, religie, kasty itp. Pomimo tego, że jest tak wiele języków, za pomocą żadnego z nich nie potraficie osiągnąć Boga; jedynie poprzez oddanie możecie go osiągnąć. Jeśli pragniecie osiągnąć tego rodzaju oddanie i jeśli poprzez oddanie pragniecie dojść do wysokiego duchowego poziomu, wtedy w pierwszej kolejności potrzebujecie usunąć z umysłu ignorancję, ego, zazdrość, współzawodnictwo i złość. Chroń siebie przed wątpieniem; wątpienie jest nieuleczalną chorobą. Twoje serce i umysł powinny zostać oczyszczone. Jeśli patrzysz na coś ze złym nastawieniem, wtedy z pewnością będzie ci się wydawało, że to, na co patrzysz jest złe. Nie podtrzymuj pragnienia związanego z ciałem, ale miej oddanie wobec tego, co znajduje się w jego wnętrzu. Kimkolwiek byś nie był, pewnego dnia twoje ciało obumrze. Czy uważasz, że jesteś w stanie utrzymać w dobrym stanie to zmierzające do rozpadu ciało? Jak zamierzasz używać tego ciała? Powiedz umysłowi, aby kultywował jedynie czystą miłość, a nie pragnienia. Kiedy wzrastają pragnienia, wtedy również zaczynasz wątpić, popadasz w złość i pojawiają się również inne negatywne tendencje. Dlatego nie podtrzymuj pragnień związanych z ciałem, ale raczej zawsze rozwijaj swoje oddanie wobec duszy.

Dżej Prema Śanti!

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved