Bóg dał wam bardzo dobrego mistrza duchowego

SATSANG ZE SWAMIDŻIM

Wyznawcy, którzy służą w centrach Swamiego Premanandy oraz w grupach młodzieżowych, jako koordynatorzy, jak również stali i tymczasowi członkowie, którzy wszyscy są boskimi duszami, zawsze otrzymają pełne łaski błogosławieństwo Swamiego Premanandy. Będzie On u boku tych, którzy wierzą w Niego w pełni i zawsze o Nim myślą, a On nieustannie okazywać im będzie swoją łaskę.

Nie możemy robić, co nam się podoba, a potem mówić: “Bóg tak chciał”. To, czego Bóg chce to jedna rzecz, a to, czego my pragniemy to druga. Z powodu swojej ignorancji uważamy, że nasze pragnienia są naszą wolą.

Bóg dał wam bardzo dobrego Mistrza. Mistrz ten chce jedynie, abyście doświadczali nieustającego szczęścia, które płynie z tego, że jest się wypełnionym boską miłością. Miłość ta powinna być nie tylko na ustach, lecz powinna pochodzić z głębi waszego serca. Osoby, w których sercach miłość ta jest głęboko zakorzeniona, są szczere i gotowe na to, aby otrzymywać od Swamiego Premanandy nieustające i pełne łaski błogosławieństwa.

Wasz umysł często waha się, zastanawia się nad tym czy tamtym i tkwi tak w niepewności przez długi okres czasu. Zatrzymajcie te wątpliwości, sprawcie, by wasz umysł skupił się i osiągnął wyższy stan. Nigdy nie pozwalajcie, aby wasz umysł błądził lub wahał się i tkwił w niepewności. Wznoście swój umysł na wyższy poziom.

Bóg i łaska Guru są ważne dla nas wszystkich. Aby otrzymać łaskę boską, łaska Guru jest bardzo ważna. Łaska Boga jest niezbędna do tego, by spotkać dobrego Mistrza. Łaska boska jest niezbędna. Przebywanie z dobrym Mistrzem to wielki dar dla was.

Prosi Was On, aby zająć umysł jakąkolwiek sadhaną taką jak bhadżan, satsang, medytacja, pudża Śiwalingamu, abiszekam, służba lub joga. Jeśli dacie Mu miejsce w swoim sercu, to weźmie On za was pełną odpowiedzialność, będzie was chronić i opiekować się wami. Ci, którzy to zrozumieli i myślą o Nim, unikną wielu trudności. Wzywa On was, działa w bardzo prosty sposób, idzie On wszędzie tam, gdzie Bóg Go wzywa, wierząc, że wszystko dzieje się według woli Boga, powtarzając, że Bóg jest największy i że nie ma na świecie nic, co by przewyższało Boga. Mówi wam On także, abyście nie stracili szansy zrozumienia tej wielkiej prawdy i że poprowadzi On Was ku Bogu. Swami wzywa was, abyście szli wraz z nim; wszystkich was tam zabierze. Pojmijcie to dobrze i idźcie z Nim. Nie zastanawiajcie się zamiast tego, czy iść czy nie, bo to jest bardzo rzadka sposobność i dar.

Swami Premananda już w młodości miał wiele boskich mocy i zawsze pozostawał skromny, akceptując wszystkich z miłością i czułością bez wywyższania się i przechwalania dokonywanymi przez siebie wielkimi cudami. Jeśli cierpliwie rozważycie Jego prostotę oraz skromne zachowanie w waszej obecności i będziecie wszystko to kontemplować, wtedy zrozumiecie prawdę.

Nie przegapcie tej wielkiej szansy, którą macie, aby być z Nim i dojść do najwyższego stanu wraz z Nim.

Sri Premananda Ashram © 2019. All Rights Reserved